Bayramda 81 İlde Sokağa Çıkma Kısıtlaması Uygulanacak

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Kabine toplantısı sonrası konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında ‘Ramazan Bayramı boyunca 81 ilde dört gün sokağa çıkma yasağının uygulanacağını’ açıkladı.

Tarabya’daki Huber Köşkü’nde düzenlenen toplantı sonrası Cumhurbaşkanı, Türkiye’nin corona virüsüyle mücadelesinde destek sağlayan sağlık personellerine, güvenlik güçlerine ve Vefa Destek Grupları’na teşekkür etti.

Erdoğan, “Küresel düzeyde etkili salgının tamamen ortadan kalkması sorunun tüm dünyada çözülmesiyle mümkündür” dedi.

“Hayatımızı salgın gerçeğine göre yeniden düzenlemeliyiz” diyen Erdoğan, gündelik hayatın ‘kontrollü sosyal hayat düzenine göre şekillendirilmesi gerektiğini’ belirtti.

‘Maske-mesafe-temizlik üçlüsü’
“Maske-mesafe-temizilik üçlüsü hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmeli” diyen cumhurbaşkanı, “Açılan hastaneler ve yeni sağlık personelleriyele altyapımızı güçlendiriyoruz” dedi.

Bayram’da 81 ilde yasak

Erdoğan, arifeden Ramazan Bayramı’nın son gününe kadar, 23-24-25-26 Mayıs’ta sokağa çıkma kısıtlamasının 81 ilin tamamında uygulanacağını söyledi; 24 Mayıs Pazar saat 14:00 ile 20:00 saatleri arasında 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkabileceğini belirtti.

Erdoğan, bu hafta çarşamba ve cuma günleri 20 yaş altı gençlerle ilgili sokağa çıkma kısıtlamasında uygulanan esnetmelerin devam edeceğini de sözlerine ekledi.

29 Mayıs’tan itibaren camiler açılıyor
Erdoğan, “29 Mayıs Cuma günü cuma namazıyla birlikte şartları uygun camilerden başlayarak camilerimizi ibadete açıyoruz” dedi.

’15 ilde seyahat kısıtlaması sürüyor’
Cumhurbaşkanı, ayrıca 15 il için geçerli olan şehirlerarası seyahat kısıtlamasının da 15 gün süreyle uzatıldığını belirtti.


Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>