17° Az bulutlu
 

Adalet’in ‘Çevre’ hassasiyeti

Eğitim - 23 Mart 2019 10:46 A A

İskenderun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından İskenderun Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, İskenderun M Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu ve İskenderun Orman İşletme Şefliği ile işbirliği yapılarak, yükümlü ve hükümlülerin katkılarıyla “sosyal sorumluluk, çevre duyarlılığı ve ağaçlandırmanın önemi” noktasında farkındalık oluşturmak amacıyla toplam 6000 fidan toprakla buluşturuluyor.

İskenderun Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından kamu hizmeti cezası kapsamında infaz işlemlerine devam edilen yükümlülerin ve ayrıca Açık Ceza İnfaz Kurumunda bulunan hükümlülerin ağaçlandırma çalışmasında yer alması planlandı.
Projeyle ilgili tören İskenderun Orman İşletme Şefliği’nin tahsis ettiği alanda yapıldı. Törene İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çelikkol, İskenderun Cumhuriyet Savcısı Mehmet Kerem Bozdağ, İskenderun Hakimlerinden Nesrin Avcı, Mehmet Gökçe ve Semih Sezer, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ferit Gül, Sahil Güvenlik Komutan vekili Binbaşı Oğuz Emre Çiçek, İskenderun Orman İşletme Sefi Mehmet Başaran, İskenderun M Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Nihat Doğan ve İskenderun Denetimli Serbestlik Müdürü Mesut Akdülger katıldı.
İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çelikkol, “Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından 21 Mart 2019 tarihinden itibaren Orman Haftası süresince “Kamu Hizmeti Kapsamında Ağaçlandırma Projesi” kapsamında İskenderun Orman İşletme Şefliği ile iş birliği yapılarak ağaç ve orman sevgisini geliştirmek ve çevreye karşı duyarlılıkları arttırmak amacıyla İskenderun M Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğündeki hükümlüler ve İskenderun Denetimli Serbestlik Müdürlüğündeki yükümlülerin katılımıyla ilk etapta 500 adet fidan dikimini gerçekleştirdik. Bu projenin, yükümlü ve hükümlülere, tabiata ve çevreye sahip çıkma bilincini aşılayacağına inanıyorum. Proje, geleceğin dünyasında yaşayacak olan çocuklarımıza daha yeşil bir Türkiye bırakacak, yeşili koruyan, ağaçları seven bilinçli bir toplum oluşmasına katkı sağlayacaktır” dedi.
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ise; “Dünyanın en önemli yenilenebilir doğal kaynaklarından biri olan ormanlara gerekli önemin verilmesine dikkat çekmek maksadıyla 21 Mart, “Ormancılık Günü”, 21 Mart’ı içerisine alan hafta da “Orman Haftası” olarak kutlanmaktadır. Birçok canlı türünün doğal yaşam alanını oluşturan, erozyon oluşumuna ve sellere engel olan ormanlar, dünya nüfusunun hızla artması ve sanayileşmenin olumsuz etkisiyle tahribe uğraması da acı bir gerçektir. Bu durumun bilincinde olan bizler, gelecek nesillere yaşanılabilir bir dünya bırakmak için her zaman olduğundan daha fazla ağaçlandırma yapmak hassasiyetindeyiz” şeklinde konuştu.


Bu haber 93 kez okundu.
Eğitim - 10:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

YAZARLARIMIZ

HABER LİSTESİ

 • 01
  YÖNDEN’İN EŞLİĞİNDE VEDA YEMEĞİ DÜZENLENDİ
  İskenderun Yelken Kulübü’nde gerçekleştirilen veda programına Kaymakam İskender Yönden ve beraberinde eşi Ayşenur Yönden ile birlikte protokol üyeleri katıldı. İskenderun Cumhuriyet Başsavcılığı görevinden Trabzon Cumhuriyet Başsavcısı olarak atanan Ahmet Çelikkol, 39.Mekanize Piyade Tugayı Şehit Ahmet Tor Kışlası Komutanı Kurmay Albay Yasin Akdeniz ile İskenderun İlçe Jandarma Komutanlığından Siirt JÖH Tabur Komutanlığına atanan Binbaşı Ferit Gül’ün […]


 • 02
  POLİSİ YARALAYAN ZANLI KISKIVRAK YAKALANDI
  Hatay’ın İskenderun ilçesinde ailesi ile tartışan gence müdahale etmek isteyen bir polis memuru bıçakla yaralandı. Edinilen bilgilere göre, olay Meydan Mahallesi’nde yaşandı. Evine çalıntı koyunla gelen genç ile ailesi arasında tartışma yaşanınca, durum polise bildirildi. Kısa sürede olay yerine ekipler geldi. Genç ile ailesi arasındaki tartışmaya müdahale etmek isteyen polis memurlarına bıçakla saldırdı ve bir […]


 • 03
  YÜKSELİŞ’Lİ OLMAK AYRICALIKTIR
  Yükseliş Koleji Bilim Kampüsü Anasınıfı ve İlkokulu 58. dönem mezunlarının mezuniyet töreni tedbirler kapsamında düzenlenen programla gerçekleştirildi. Kolej Kurucusu Nuri Üysen ve Genel Müdür Aykut Davut Öktem yaptıkları konuşmada mezunlara başarılar dilerken öğrencilerin eğitimine katkı veren tüm öğretmenlere de teşekkürlerini ilettiler. Anasınıfı öğrencileri 1.sınıfa 4. sınıf öğrencileri de ortaokullu olmanın heyecanını yaşadılar.


 • 04
  KAZA SONUCU REFÜJE ÇIKARAK DURABİLDİ
   Hatay’ın Defne ilçesinde seyir halindeki minibüse arkadan çarptıktan sonra refüje çıkan kamyonun şoförü yaralandı. İbrahim Topal idaresindeki 31 AU 993 plakalı kamyon, Antakya-Yayladağ yolu Harbiye mevkiinde aynı yönde seyir halinde olan sürücüsü öğrenilemeyen 31 GY 913 plakalı minibüse arkadan çarptı. Çarpmanın etkisiyle refüje çıkarak durabilen kamyonun şoförü yaralandı. Yaralı şoför, ambulansla Hatay Eğitim ve Araştırma […]


 • 05
  NEFES BEBEĞE BİR MAAŞ BAĞIŞ
  Samandağ’da yaşayan ve Türkiye’de ki diğer SMA hastaları gibi yaşam mücadelesi veren Nefes Bebek için destek kampanyaları sürüyor. Nefes Bebek için yürütülen kampanya çalışmaları kapsamında sosyal medya üzerinden Nefes Bebeğin ailesi tarafından düzenlenen canlı yayına Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz katıldı ve Nefes Bebek için destek istedi. Nefes bebek için yürütülen kampanyanın daha büyük […]