18° Açık
 

Down Sendromlu Çocuklardan Şahutoğlu’na Sevgi Seli

Ekonomi - 27 Şubat 2019 10:02 A A

“Bu Çocuklarımıza İstihdam Yaratmanın Gayreti İçerisinde Olacağız”

Seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun Belediye Başkan adayı Dr. Yılmaz Şahutoğlu, Down Sendromlu çocuklar ve aileleriyle bir araya geldi. +1 Engelsiz Yaşam Derneği üyesi çocuklar ve anneler ile buluşan Şahutoğlu, onların sıkıntı ve taleplerini dinledi.Down Kafenin kapatılacağı yönündeki dedikoduların gerçeği yansıtmadığını vurgulayan Şahutoğlu, ailelerin istekleri doğrultusunda geliştirileceğini söyledi.

“Biz balık istemiyoruz, çocuklarımız balık tutmasını öğrensin istiyoruz” diyen aileler, çocuklarına iş imkanı sağlanmasını, spor ve kültürel olanaklardan daha rahat faydalanabilecek ortamlar yaratılmasını istediler.
Belediyenin kendi bünyesinde belli bir istihdam sağlayabileceğini ancak doğru projeleri hayata geçirerek yatırımcıları kente çekme gayreti içerisinde olacaklarını ifade eden Şahutoğlu; “Belediyeler sosyal alanlar inşa ettikçe, yeni iş alanları kazandırdıkça yeni istihdamlar ortaya çıkartır. İş dünyası ile iyi ilişkiler kurup, bu çocuklarımıza ve tüm gençlerimize istihdam yaratmanın gayreti içerisinde olacağız. Bizim görevimiz sizin beklentileriniz doğrultusunda hizmet üretmek.
İskenderun Belediyesi bünyesinde bu çocuklarımızın sosyal gelişimlerine, psikolojik ve fiziksel anlamında destek olacak, ekonomik manada da katkı sağlayacak projeler, hayata geçireceğiz. Sosyal hayata aktif olarak katılmalarını sağlayacak sosyal tesisleri inşa edeceğiz” dedi.
Son bir aylık dönemde bir servis sıkıntısı yaşadıklarını anlatan anneler, çocukların haftada iki gün Gençlik Merkezine taşınabilmesi için destek istedi. Hatay Büyük Şehir Belediyesi İskenderun yetkilileri ile görüşülerek, dernekçe bir dilekçe verilmesi halinde servis sağlanacağının sözü verildi.
CHP Adayı Şahutoğlu gün içerisinde sektöründe ilk olma özelliği taşıyan Fil Filtre Fabrikasını da ziyaret ederek, Fabrika Sahibi Ökkeş Çirkin, fabrika yönetimi ve çalışanları ile bir araya geldi. Emekçilere hitaben konuşan Şahutoğlu; “İskenderun’un dirilme hamlesine ihtiyacı var. Bunun içinde güçlü bir iradenin sağlıklı işleyen mekanizmaların yönetime gelmesi lazım. Hayata geçirilecek projelerle, kentimizi cazibe merkezi haline getirerek yatırımcıların önünü açıp istihdam yaratmanın gayreti içerisinde olacağız” diye konuştu.
İskenderun Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği Başkanı Zeynep Çakmaklı ve yönetimiyle de bir araya gelen Şahutoğlu, ihtiyaç sahiplerini önceleyerek, her kesime eşit hizmet götüreceklerini vurguladı.
Şahutoğlu son olarak Akdeniz Tüccar ve Sanayici İş Adamları Derneği Başkanı Yusuf Yılmaz ve yönetimiyle bir araya geldi.

Bu haber 200 kez okundu.
Ekonomi - 10:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

YAZARLARIMIZ

HABER LİSTESİ

 • 01
  PARK HALİNDEYKEN HAREKET EDEN ARAÇTA ŞÜPHELİ ÖLÜM
  Hatay‘da park halindeyken hareket eden hafif ticari aracın devrilmesi sonucu dede yaşamını yitirdi, iki torunu yaralandı. Alınan bilgiye göre, Mehmet Osmanoğlu (61), 31 AFM 205 plakalı hafif ticari aracını, Altınözü ilçesi Yolağzı Mahallesi’nde park etti. Osmanoğlu’nun indiği ve içerisinde torunları Nidanur (11) ile Berkan Osmanoğlu’nun (2) bulunduğu araç, bir süre sonra henüz belirlenemeyen nedenle hareket etti. Mehmet Osmanoğlu’nun durumu […]


 • 02
  GÜMRÜK KAÇAĞI ÜRÜNLER ELE GEÇİRİLDİ
  Hatay’ın İskenderun ilçesinde düzenlenen kaçakçılık operasyonunda gümrük kaçağı cep telefonu, makaron ile içki ele geçirildi. İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kentte kaçak ürünler bulundurulduğu ihbarı üzerine belirlenen ev ve iş yerlerinde arama yaptı. Adreslerde, gümrük kaçağı 273 cep telefonu ile cep telefonu aksesuarları, 256 bin makaron, 57 şişe içki ve 65 litre sahte içki bulundu.


 • 03
  REKOR OPERASYONDA YENİ ŞÜPHELİLER
  Suriye açıklarında bir gemide yaklaşık 1,5 tonun üzerinde esrarın ele geçirildiği “Onur Operasyonu” kapsamında 2 şüpheli daha gözaltına alındı. İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Sahil Güvenlik Komutanlığı koordinesinde, Suriye açıklarında müdahale edilen bir gemide yaklaşık 1,5 tonun üzerinde esrarın ele geçirildiği operasyon kapsamında yürütülen soruşturmayı genişletti. Ekipler, uyuşturucu sevkiyatını organize ettiği belirlenen 2 şüphelinin Hatay‘da olduğunu tespit […]


 • 04
  İSRAİL ATEŞLE OYNUYOR
  Karabağ Savaş Suçlarını Araştırma Komisyonu Başkan Vekili ve Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Bayram ALTAN, İsrail’in Filistin’e uyguladığı terörü tüm açıklığı ile kaleme aldı. Prof. Dr. Altan, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: İsrail’in, kutsal aylar, günler ve geceler demeden Filistinli müslümanlara yönelik en acımasız saldırıları, dünyanın dört bir yanından gelen tepkilere rağmen 10 mayıs 2021 […]


 • 05
  HATAY BAROSU’NDAN 19 MAYIS MESAJI
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir açıklama yapa Hatay Barosu, şunları kaydetti: “Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın başlangıç tarihi kabul edilen 19 Mayıs 1919; bağımsızlık ve özgürlük meşalesinin yakıldığı; Ulusumuza yakışır çağdaş, demokratik, laik, hukukun üstünlüğü ve insan haklarına dayalı çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin temelinin atıldığı gündür. Mustafa Kemal Atatürk, Bağımsızlık ve Cumhuriyet yürüyüşünün […]