13° Parçalı az bulutlu
 

EVLATLARINIZA YAŞAM REHBERİ OLUN

Eğitim - 7 Eylül 2021 16:22 A A

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, yeni eğitim ve öğretim döneminin başlaması münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Kaymakam Yönden, mesajında şu görüşlere yer verdi: “Değerli Öğretmenler, Muhterem Velilerimiz ve Sevgili Öğrencilerimiz;
Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, yöneticilerimiz, velilerimiz ve eğitim camiasının, büyük emek sarf edecekleri, özverileri ve fedakârlıklarıyla donatacakları yeni bir eğitim ve öğretim yılını daha karşılamanın sevinç ve coşkusunu hep birlikte gönülden yaşıyoruz.
Küresel ölçekte yaşanan Covid-19 salgınının olumsuz etkilediği yaşamın kademeli olarak normalleşmesi ve eğitim öğretimin daha fazla aksamaması için alınan tedbirler ve kararlar çerçevesinde; 1-3 Eylül 2021 tarihleri itibariyle anaokulları ve okul öncesi eğitim kurumları ile İlkokul 1. Sınıf öğrencilerimize uyum haftası adı altında yüz yüze eğitim başlamış olmakla birlikte, ülkemiz genelinde olduğu gibi İlçemiz genelinde de, 6 Eylül 2021 Pazartesi itibariyle resmi ve özel tüm okul ve kademelerde genel eğitim uygulaması başlamış olacaktır.
Pandemi dolayısıyla uzak kaldığımız eğitim yuvası okullarımıza tekrar kavuşmanın derin mutluluğu içinde, ilk adımını atacağımız yeni eğitim-öğretim yılının değerli gençlerimize ve geleceğimize hayırlı olmasını temenni ediyor, bu sürecin sağlık ve huzur içinde başarılarla tamamlanmasını niyaz ediyorum.
Değerli öğretmenler; Varlıklarıyla dünyamıza anlam katan çocuklarımız ve yarınlarımız çok değerlidir. Onları eleştirel ve yaratıcı düşünen, irtibat/iletişim becerileri gelişmiş, sorgulayan, araştıran, sorun çözebilen, bilgi teknolojilerini kullanabilen, cesur ve girişimci bireyler olarak yetiştirmek sizlerin asli görevidir. Canımızdan çok daha kıymetli çocuklarımızı okullarımızda ve sınıflarımızda siz değerli eğitimcilerimize emanet etmekten gurur duyuyor, bu eğitim ve öğretim yılının hep birlikte yeni mutluluklar ve başarılara tanık olunabilecek sağlıklı, huzurlu ve güzel bir yıl olmasını diliyorum.
Ayrıca, bize emanet edilen gençlerimizin daha temiz, daha sağlıklı ve daha güvenli ortamda, gönül rahatlığıyla eğitim alabilmesi amacıyla gecesini gündüzüne katarak çalışan ve büyük bir çaba içinde hummalı bir çalışma temposu sergileyen İlçemizin değerli eğitim kadrosuna da canı gönülden teşekkür ediyorum.
Zihinlerin inşası ve gönüllerin ihyası gibi kutsal bir görevle çıktığımız bu yolculukta, hep birlikte yol kat edeceğimiz eğitimin öncüleri muhterem öğretmenlerimize sağlık, afiyet, kolaylıklar ve başarılar diliyor, en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
Sevgili öğrenciler, bu eğitim-öğretim yılında da yeteneklerinize ve isteklerinize göre yeni yeni başarılar tatmanızı arzularken; dersleriniz ve sorumluluklarınız başta olmak üzere sportif, sanatsal ve kültürel etkinliklerinizde özenli ve sistemli çalışmayı kendinize ilke edinmelisiniz.
Öğretmenleriniz ve arkadaşlarınız ile sevgi ve saygı temeline dayalı, hedefini belirlemiş, azim ve gayretli öğrenciler olarak başarılı bir eğitim yılı geçireceğinize inanıyor, kucak dolusu sevgi ve muhabbetle gözlerinizden öpüyorum.
Muhterem veliler; çocuklarımızın yetişmesinde sizlerin katkısı çok büyüktür. Olumlu, etkin ve yönlendirici destekleriniz marifetiyle kıymetli evlatlarınıza sağlayacağınız yaşam rehberliği ve göstereceğiniz alaka onların özgüvenlerinin artmasına katkı sağlayacağı şüphesiz olmakla birlikte, bu işlevi yaparken okul-aile işbirliği ve koordinasyon esasına dayalı olarak öğretmen ve okul yönetimi ile etkin bir iletişim köprüsü kurmak yerinde olacaktır.
Geleceğimizin teminatı olan sevgili gençler; atanmış ve seçilmiş tüm genel ve yerel kurum yöneticileri ve çalışanlarıyla hepimiz sizlerin geleceği için, güçlü Türkiye’nin geleceği için varız. Eğitim öğretim yolunda atacağınız her adımınızın geleceğiniz adına hayırlı olmasını diliyor, sizleri çok seviyor ve hepinize başarılar diliyorum. Sağlıklı, huzurlu, mutlu yarınlar sizin olsun. Her şey gönlünüzce olsun”

Bu haber 96 kez okundu.
Eğitim - 16:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

YAZARLARIMIZ

HABER LİSTESİ

 • 01
  HATAY’DA ŞÜPHELİ ÖLÜM!
  Hatay’da şüpheli ölüm Hatay’ın Arsuz ilçesine bağlı Karaağaç Konarlı Mahallesi’nde geçtiğimiz hafta sonunda esrarengiz bir ölüm vakası yaşandı. Devlet Demiryolları’nda çalışan Gazi Gezer’in kızı Tülay Gezer, yaşadığı evde çıkan yangın sonucunda yanarak hayatını kaybetti. Merhume Gezer’in ölümü ardından birçok soru işareti bıraktı. Cumartesi günü saat 16.30’da çıkan yangını gören vatandaşlar durumu itfaiye ekiplerine bildirdiler. Olay […]


 • 02
  SÜMEYYE ERDOĞAN BAYRAKTAR İSKENDERUN’DA!
  Eğitime destek Platformunun konuğu olarak Hatay’a gelen Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Kadem Hatay Temsilcisi Selma Tunç ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Suriye İdlib Bölgesinde KADEM tarafından yaptırılan okulda eğitim gören çocuklara gönderilmek üzere hazırlanan çanta ve kırtasiye malzemelerini paketlediler. Sümeyye Erdoğan Bayraktar daha sonra Hatay Milli İrade Platformu çatısı altında, KADEM Temsilciliğinin ev sahipliğinde Eğitime […]


 • 03
  ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ GEÇİŞ ÜCRETİ 15 EURO!
  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun Çanakkale Köprüsü’nün geçiş ücretini “15 euro” olarak açıklaması sosyal medyanın gündemine oturdu. Konu hakkında binlerce tweet atan vatandaşlar, ücretin pahalı olmasına ve euro olarak açıklanmasına tepki gösterdi. Vatandaşlar, “TL tedavülden mi kalktı? Neden euro olarak açıklandı?” sorusunu sordu. Asya ile Avrupa’yı Çanakkale üzerinden birbirine bağlayan köprüde sona gelindi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil […]


 • 04
  ANTALYA’NIN BİTMEYEN KÂBUSU!
  Altınkaya Mahallesi’nin Zerk mevkisindeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın başladı. İhbar üzerine Antalya Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri bölgeye sevk edildi. İlk etapta 2 helikopterle havadan, 5 arazözle de karadan müdahale edilen alevlerin söndürülmeye çalışıldığı bildirildi.  


 • 05
  DİKKAT ÇEKEN DETAY!
  Konuşmasına, Genel Kurul’a katılanları selamlayarak başlayan Erdoğan, Birleşmiş Milletler 76’ncı Genel Kurulu’nun ülkeler ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diledi. Erdoğan, 2 yıl sonra tekrar Genel Kurul’da bulunmaktan ve burada hitap etmekten büyük memnuniyet duyduğunu belirterek, geride bırakılan yaklaşık 2 yılda tüm insanlığın sancılı günler geçirdiğini anımsattı. “Son asrın en büyük sağlık krizi olarak […]