Açık
 

FETÖ DARBE GİRİŞİMİNDE 17 SANIK YARGILANIYOR

Genel - 4 Kasım 2021 11:41 A A

Balıkesir’de FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimiyle ilgili açılan dava kapsamında 10’u tutuklu 17 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Balıkesir 3. Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmaya, tutuklu sanıklar dönemin Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Albay M.G, kurmay albay S.B, bakım albaylar İ.U, T.K. ve O.B, pilot albay G.K. kurmay yüzbaşı S.D, bakım üsteğmen M.T, bakım kıdemli başçavuş A.O. ve bakım kıdemli başçavuş C.T. Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi aracılığıyla katıldı. Bazı tutuksuz sanıklar ile avukatlar ise salonda hazır bulundu. Sanıklar için “Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs” ve “anayasayı ihlal” suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen davanın duruşmasında çok sayıda tanık dinlendi.

Aralarında dönemin askeri personellerinin yer aldığı tanıklar, darbe gecesinde birlikte yaşananlarla ilgili bilgiler aktardı.

Mahkeme heyeti duruşmayı cuma gününe erteledi

Balıkesir Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığındaki darbe girişimi iddiasına ilişkin soruşturma kapsamında haklarında gözaltı kararı verilen zanlılara yönelik İl Jandarma Komutanlığınca 29 Mart 2021’de operasyon düzenlenmişti. Şüpheliler, Balıkesir, Antalya, Bursa, Çanakkale, Elazığ, Hatay, İzmir, Kars, Kütahya, Mersin ve Şanlıurfa’da gerçekleştirilen operasyonda yakalanmıştı. Soruşturma kapsamında 17 şüpheliden 10’u tutuklanmıştı.

İddianamede, FETÖ’nün darbe girişiminde bulunduğu saatlerde Balıkesir Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında bazı subayların katıldığı toplantının yanı sıra tankların ve araçların revirin önüne dizilmesine ilişkin detaylar aktarılmıştı.


Bu haber 129 kez okundu.
Genel - 11:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

YAZARLARIMIZ

HABER LİSTESİ

 • 01
  ABD İLE KÜLTÜREL DİYALOĞ
  Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Konsolosluğu Kültür ve Eğitim Ateşesi ve beraberindeki heyet, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden’e ziyarette bulundu. Ziyarette kültür ve eğitim konusundaki proje ve çalışmalara dair fikir alışverişinde bulunuldu. Ziyarete; ABD Kültür – Eğitim Proje Müdürü Roger Kohen, Müdür Yardımcısı Aycan Yaman, Proje Koordinatörü Fatma Dodurka ile İskenderun Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bekir Durur […]


 • 02
  ROMA DÖNEMİNDE BİLE DAHA İYİ HİZMET VARMIŞ!
  İskenderun’da Antik Roma dönemine ait zeytinyağı fabrikası bulundu. Anadolu’nun en büyük zeytinyağı fabrikası olduğu ifade edilen yapının müzeye dönüştürüleceği bildirildi. Hatay Müze Müdürlüğü tarafından İskenderun Aşkarbeyli mıntıkasında yürütülen kazı çalışmalarında, Roma dönemi 5. 6 yüz yıla ait zeytinyağı fabrikasının bilimsel kazı çalışmalarında sona gelindi. Çalışmalar hakkında bilgi veren Hatay Arkeoloji Müzesi Müdürü Ayşe Ersoy, Anadolu’nun hiçbir […]


 • 03
  İHSAN’IN İKİ HAYALİ KALDI!
  3 Aralık Engelliler günü nedeniyle İskenderun ilçe emniyet müdürlüğü trafik büro amirliği ekipleri NF kas hastası İhsan Kıbrıs ile şehir merkezinde trafik uygulaması gerçekleştirildi. En büyük hayalinin polis olmak olduğunu ancak hastalık nedeniyle bunun gerçek olamayacağını bildiğini belirten ihsan Kıbrıs, “Bu özel günde polis kıyafeti giymek beni mutlu etti. İki hayalim daha var. Bunlardan birincisi […]


 • 04
  KAYMAKAM YÖNDEN İTALYA’DA
  İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, mesleki bir seminere katılmak üzere İtalya’ya gitti. Yönden, İçişleri Bakanlığı [KİHBİ] Kaçakçılık, İstihbarat, Harekat ve Bilgi Toplama Dairesi Başkanı Gazi Levent Kurtoğlu başkanlığında İtalya’nın Başkenti Roma’da “Scuola Ufficiali Garabinieri (İtalya Jandarma Akademisi)’nde gerçekleştirilen mesleki seminere katıldı. Kaymakam Yönden, resmi ziyarete iştirak ederek, mesleki istişare ve incelemelerde bulundu.


 • 05
  SP GİK ÜYESİ DOÇ. DR. ÇALIŞKAN ‘KUDÜS ÖNCÜLERİ KILICIMIZI TAŞIYOR’ KONFERANSINA KATILDI
  Uluslararası Destekleme Platformu tarafından düzenlenen “Kudüs öncüleri kılıcımızı taşıyor” isimli Konferans, İstanbul’da Başladı. Konferansa Saadet Partisi Genel İdare Kurlu Üyesi (GİK) Doç. Dr. Necmettin Çalışkan da katıldı. 3 gün sürecek olan konferansa HAMAS lideri İsmail Heniyye ve HAMAS Dış İlişkiler Sorumlusu Halid Meşal konuşmacı olarak katılıyor. “Kudüs öncüleri kılıcımızı taşıyor” konferansında bir konuşma yapan HAMAS […]