Açık
 

GELDİĞİNİZ GİBİ GİDERSİNİZ

Genel - 11 Kasım 2021 12:14 A A

Samandağ Tekebaşı (Cilli) Mahalle Muhtarı İsmail Özçelik, Belediye Meclis Üyesi Kemal Esmer ve mahalle sakinlerinin katılımı ile mahallenin sorunlarını ele alan bir toplantı düzenlendi.
Toplantının ardından bir basın açıklaması yapıldı. Yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:
“Mahallerimizin sorunları ile ilgili düzenlediğimiz bu toplantıda başta mahalle muhtarımız sayın İsmail Özçelik olmak üzere mahallenin her bölgesinden vatandaşımız yer almaktadır. Baştan belirtelim ki; derdimiz her insanın hakkı olan hizmeti almaktır. Mahallemizde kaç yıldır bitmeyen bir çilemiz var. Yeni su şebekesi ile suyumuzu mahallemizden ayrı beş mahalleye alıp mahallemizin bütün yollarını kazıp bırakan bir kurumla karşı karşıyayız!
Yeni şebeke suyunun tamamlanmaması evlere dağıtılmaması hala mahallenin büyük bir bölümünün eski şebekeden su alıyor olması, alt yapı ve kanalizasyon ile ilgili gelişmelerin karayolları tarafından reddedilmesi seçimden bugüne kadar Büyükşehir Belediyesi’nin mahallemize hiçbir katkısının olmamasının isyanı içerisindeyiz.
Seçim sürecinde bu halka sözler verildi ama gel gör ki hiçbir söz yerine getirilmedi. Mahallemiz çok büyük o yüzden dertleri de büyük! Buradan hepimiz sesleniyoruz. Ya en kısa zamanda su şebekesini tamamlayıp sokaklarımızı bitirirsiniz ya da anayasal hakkımız olan protestolarımıza hazırlıklı olursunuz. Biz hala eski şebeken asbestli borulardan su almaktayız. Unutmayın ki su bizde depo bizde, biz her türlü eylemi yapmaya hazırız. Tercih sizin!
Burada insanların sağlığı için parti gözetmeksizin hakkımızı istiyoruz. Derelerden sağlığımızı tehdit eden açık açık tuvalet suları akıyor. Kanalizasyonumuz olmamasına rağmen faturalarımıza katı atık bedeli yansıtılıyor.
Kaç kere belirtmemize rağmen yetkililer gelip görüp gidiyor ve bir daha da gelmiyorlar. Olan yine biz vatandaşlara oluyor. Buradan bir çağrı da karayollarına gelsin bize gelen hizmeti engellemeyin!
Tarım alanlarımızda kurulması planlanan arıtma tesisi buradaki yaşamı olumsuz etkileyecektir. Rüzgar Tribünlerine karşı olan direnişimizi hatırlatırız ve buna asla izin vermeyeceğimizin altını çizeriz! Yeni Mahalle’de Turunçlu’da yaşanan facianın burada yaşanmasına müsaade etmeyeceğiz.
Yollarımız sokaklarımız geçilemeyecek bir hal almıştır. Mahallemizin her yanı harabeye dönmüştür.
Yol ve sokaklarımızın biran önce onarılmasını, derelerimizden akan kirli sulara derhal çözüm getirilmesini ve kanalizasyon sıkıntımızın insan onuruna yakışır bir şekilde giderilmesini talep etmek en doğal hakkımızdır. Biz sizden sadaka değil hakkımız olanı istiyoruz. Tarihte göstermiştir ki; Tekebaşı halkı hakkı olan için her zaman direnmeyi bilmiş bundan sonrada üstüne düşen görevi yerine getirmeye de hazırdır. Bu sorunlar çözülmeden mahallemize oy istemeye gelen siyasi kimlik görmek istemiyoruz. Tarih tekerrürden ibarettir. Ya bu halkın hakkı olanı verirsiniz ya da sizde diğerleri gibi geldiğiniz gibi gidersiniz”

Bu haber 132 kez okundu.
Genel - 12:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

YAZARLARIMIZ

HABER LİSTESİ

 • 01
  ÇARPILACAĞIZ!
  Yılbaşından itibaren kademeli tarifeye geçecek olan elektrik piyasasında, hanelerin elektrik faturaları artacak. Yeni düzenlemeye göre aylık elektrik tüketimi 110-130 TL civarında olan aboneler, indirimli tarifeden yararlanacak. Toplam 38 milyon adet olan mesken abonelerinin içinde bu tutarda tüketim yapanların sayısı ise 6 milyonu buluyor. Geriye kalan 32 milyon abone ise döviz kurları nedeniyle maliyeti katlanarak artan […]


 • 02
  ABD İLE KÜLTÜREL DİYALOĞ
  Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Konsolosluğu Kültür ve Eğitim Ateşesi ve beraberindeki heyet, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden’e ziyarette bulundu. Ziyarette kültür ve eğitim konusundaki proje ve çalışmalara dair fikir alışverişinde bulunuldu. Ziyarete; ABD Kültür – Eğitim Proje Müdürü Roger Kohen, Müdür Yardımcısı Aycan Yaman, Proje Koordinatörü Fatma Dodurka ile İskenderun Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bekir Durur […]


 • 03
  ROMA DÖNEMİNDE BİLE DAHA İYİ HİZMET VARMIŞ!
  İskenderun’da Antik Roma dönemine ait zeytinyağı fabrikası bulundu. Anadolu’nun en büyük zeytinyağı fabrikası olduğu ifade edilen yapının müzeye dönüştürüleceği bildirildi. Hatay Müze Müdürlüğü tarafından İskenderun Aşkarbeyli mıntıkasında yürütülen kazı çalışmalarında, Roma dönemi 5. 6 yüz yıla ait zeytinyağı fabrikasının bilimsel kazı çalışmalarında sona gelindi. Çalışmalar hakkında bilgi veren Hatay Arkeoloji Müzesi Müdürü Ayşe Ersoy, Anadolu’nun hiçbir […]


 • 04
  İHSAN’IN İKİ HAYALİ KALDI!
  3 Aralık Engelliler günü nedeniyle İskenderun ilçe emniyet müdürlüğü trafik büro amirliği ekipleri NF kas hastası İhsan Kıbrıs ile şehir merkezinde trafik uygulaması gerçekleştirildi. En büyük hayalinin polis olmak olduğunu ancak hastalık nedeniyle bunun gerçek olamayacağını bildiğini belirten ihsan Kıbrıs, “Bu özel günde polis kıyafeti giymek beni mutlu etti. İki hayalim daha var. Bunlardan birincisi […]


 • 05
  KAYMAKAM YÖNDEN İTALYA’DA
  İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, mesleki bir seminere katılmak üzere İtalya’ya gitti. Yönden, İçişleri Bakanlığı [KİHBİ] Kaçakçılık, İstihbarat, Harekat ve Bilgi Toplama Dairesi Başkanı Gazi Levent Kurtoğlu başkanlığında İtalya’nın Başkenti Roma’da “Scuola Ufficiali Garabinieri (İtalya Jandarma Akademisi)’nde gerçekleştirilen mesleki seminere katıldı. Kaymakam Yönden, resmi ziyarete iştirak ederek, mesleki istişare ve incelemelerde bulundu.