Açık
 

HÜSEYİN YAYMAN GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

Genel - 2 Kasım 2021 14:43 A A

AK Parti Hatay Milletvekili ve TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman,”Seçimlerin 5 yılda bir olacağı Anayasa ile güvence altına alındı. Durum bu merkezde iken seçim istemek çok anlamlı değil. Seçim zamanında olacak.” dedi.

Yayman, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Facebook temsilcisinin 4 Kasım’da Dijital Mecralar Komisyonu’na bilgi vereceğini belirtti.

Sosyal ağların Türkiye’de temsilcilik açmalarının önemli olduğunu ifade eden Yayman, “Kendilerine iletilen taleplerle ilgili cevap vermeleri en büyük arzumuzdur. ” diye konuştu.

Hüseyin Yayman, günümüz dünyasının en önemli meseleleri arasında bulunan şiddet, ırkçılık, nefret dili, ötekileştirme, siber faşizm, dezenformasyon ve kişisel verilerin korunması konularında doğru iletişim içinde olmak istediklerini vurguladı.

Gündeme ilişkin açıklamalar da yapan Yayman, geçen hafta yapılan tezkere oylamasında “hayır” oyu veren CHP’yi eleştirdi.

Yayman, bu adım sonrasında Millet İttifakı’nda tartışmaların ortaya çıktığını ileri sürerek, “Tezkere oylamasını, PKK terör örgütü sözde elebaşlarının açıklamalarıyla alt alta getirdiğimizde, terörist başları Duran Kalkan ve Mustafa Karasu’nun açıklamalarıyla yan yana koyduğumuzda, yapbozun parçalarının tamamlandığını görüyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

CHP’nin, Kandil’den HDP’ye gönderilen talimata uygun hareket ettiğini savunan Yayman, “CHP tezkere oylamasındaki tavrıyla milletimizden kırmızı kart görse de belli ki Kandil’deki terör baronlarını mutlu etmiş gözüküyor.” ifadesini kullandı.

Yayman, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı belirleme sürecini “kaynayan kazana” benzeterek, “Buhar kazanı ya patlayacaktır ya infilak edecektir veya gerçekten imha olacaktır. Önümüzdeki dönemde Kemal Kılıçdaroğlu mu aday olacak, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı mı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı mı, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül mü aday olacak konusunun daha çok tartışılacağını, bunun üzerinden kriz çıkacağını hep beraber göreceğiz.” görüşünü paylaştı.

“Seçim zamanında olacak”

Muhalefetin erken seçim çağrılarını da değerlendiren Yayman, “Seçimlerin 5 yılda bir olacağı Anayasa ile güvence altına alındı. Durum bu merkezde iken seçim istemek çok anlamlı değil. Seçim zamanında olacak. Siz kendinize çok güveniyorsanız seçimin zamanında olmasını beklersiniz ve çalışırsınız.” sözlerini sarf etti.

Yayman, AK Parti’nin 2023 seçimleri için çok çalışacağını vurgulayarak, “AK Parti ve MHP bir ve beraber olarak, iyi günde kötü günde, Türkiye’nin kalkınması, milletimizin refahı için, Türkiye’nin reformlarla AB’ye tam üyeliği için, muasır medeniyet düzeyinde mümtaz yerini alması, ülkemizin küresel güç haline gelmesi için çalışmaktayız.” düşüncesini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ABD Başkanı Joe Biden ile gerçekleştirdiği görüşmeye de değinen Yayman, “Eğer bir analiz yapılacaksa 20 dakikalık görüşmenin 1 saat 10 dakikaya uzaması ve Amerikan sözcülerinin yaptığı açıklamalar, aslında Türkiye ile ABD’nin, yaşanan bir takım problemler olmakla beraber nasıl bir müttefik olduğunu, nasıl iş birliği içinde olduğunu ortaya koydu.” yorumunda bulundu.

Hüseyin Yayman, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’la bugün bir görüşme yapacaklarını kaydetti. Sosyal ve dijital ağlarla ilgili Türkiye’de çalışan akademisyenler, kanaat önderleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini komisyonda dinleyeceklerini aktaran Yayman, sosyal medyayı, siyasetin üzerinde bir konu olarak gördüklerinin altını çizdi.


Bu haber 91 kez okundu.
Genel - 14:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

YAZARLARIMIZ

HABER LİSTESİ

 • 01
  ABD İLE KÜLTÜREL DİYALOĞ
  Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Konsolosluğu Kültür ve Eğitim Ateşesi ve beraberindeki heyet, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden’e ziyarette bulundu. Ziyarette kültür ve eğitim konusundaki proje ve çalışmalara dair fikir alışverişinde bulunuldu. Ziyarete; ABD Kültür – Eğitim Proje Müdürü Roger Kohen, Müdür Yardımcısı Aycan Yaman, Proje Koordinatörü Fatma Dodurka ile İskenderun Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bekir Durur […]


 • 02
  ROMA DÖNEMİNDE BİLE DAHA İYİ HİZMET VARMIŞ!
  İskenderun’da Antik Roma dönemine ait zeytinyağı fabrikası bulundu. Anadolu’nun en büyük zeytinyağı fabrikası olduğu ifade edilen yapının müzeye dönüştürüleceği bildirildi. Hatay Müze Müdürlüğü tarafından İskenderun Aşkarbeyli mıntıkasında yürütülen kazı çalışmalarında, Roma dönemi 5. 6 yüz yıla ait zeytinyağı fabrikasının bilimsel kazı çalışmalarında sona gelindi. Çalışmalar hakkında bilgi veren Hatay Arkeoloji Müzesi Müdürü Ayşe Ersoy, Anadolu’nun hiçbir […]


 • 03
  İHSAN’IN İKİ HAYALİ KALDI!
  3 Aralık Engelliler günü nedeniyle İskenderun ilçe emniyet müdürlüğü trafik büro amirliği ekipleri NF kas hastası İhsan Kıbrıs ile şehir merkezinde trafik uygulaması gerçekleştirildi. En büyük hayalinin polis olmak olduğunu ancak hastalık nedeniyle bunun gerçek olamayacağını bildiğini belirten ihsan Kıbrıs, “Bu özel günde polis kıyafeti giymek beni mutlu etti. İki hayalim daha var. Bunlardan birincisi […]


 • 04
  KAYMAKAM YÖNDEN İTALYA’DA
  İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, mesleki bir seminere katılmak üzere İtalya’ya gitti. Yönden, İçişleri Bakanlığı [KİHBİ] Kaçakçılık, İstihbarat, Harekat ve Bilgi Toplama Dairesi Başkanı Gazi Levent Kurtoğlu başkanlığında İtalya’nın Başkenti Roma’da “Scuola Ufficiali Garabinieri (İtalya Jandarma Akademisi)’nde gerçekleştirilen mesleki seminere katıldı. Kaymakam Yönden, resmi ziyarete iştirak ederek, mesleki istişare ve incelemelerde bulundu.


 • 05
  SP GİK ÜYESİ DOÇ. DR. ÇALIŞKAN ‘KUDÜS ÖNCÜLERİ KILICIMIZI TAŞIYOR’ KONFERANSINA KATILDI
  Uluslararası Destekleme Platformu tarafından düzenlenen “Kudüs öncüleri kılıcımızı taşıyor” isimli Konferans, İstanbul’da Başladı. Konferansa Saadet Partisi Genel İdare Kurlu Üyesi (GİK) Doç. Dr. Necmettin Çalışkan da katıldı. 3 gün sürecek olan konferansa HAMAS lideri İsmail Heniyye ve HAMAS Dış İlişkiler Sorumlusu Halid Meşal konuşmacı olarak katılıyor. “Kudüs öncüleri kılıcımızı taşıyor” konferansında bir konuşma yapan HAMAS […]