21° Az bulutlu
 

“İDDİAYA GİRERİM, 2. TURA KALMAZ”

Ekonomi - 18 Haziran 2018 17:34 A A

Milletvekili adayı ÖZEL:

 

Adalet ve Kalkınma Partisi Hatay Milletvekili adayı Abdulkadir Özel, İskenderun basını ile bir araya gelerek ülke ve bölge gündemini değerlendirdi.
Bir önceki dönem milletvekili Mehmet Algan, Milletvekili Adayı Abdulkerim Güven AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Bestami Bilgili, HBB meclis üyesi Bülent Özer ve basın mensupları kahvaltılı toplantıda hazır bulundu.
Henüz seçim kararı alınmadan Meral Akşener’in bir itirafı olduğunu ifade eden Abdulkadir Özel, “24 Haziran seçimine demokratik ve kamil bir ortamda gidilmiyor şeklinde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in seçim itirafı vardı. Bu itiraf seçim kararı alınmadan önce dile getirildi” diye ifadeleri var. Cumhuriyet Halk Partisi, İyi Parti, Saadet Partisi ve HDP’yi bir araya getirdiler. Yani bir gizli el var. Bu gizli el siyasi partileri bileşenleri bir araya getiriyor. Sanırım bu itiraflarla ittifak birlikteliğini beceremediler. Hali hazırda her siyasi parti kendi adayı ile çıkıp kendi tabanından oy alarak seçime gidiyor. Gönül arzu ederdi ki; Türkiye böyle seçimlere Kamil bir ortamda gidebilirsin ve gerçekten her iki blok da bu yarışa katılabilsin” dedi.

24 Haziran seçimlerinde tek sandık iki pusula ve tek zarf olduğunu anımsatan Adalet ve Kalkınma Partisi Hatay Milletvekili adayı Abdulkadir Özel, “Bir taraftan hükümeti yani yürütmenin Cumhurbaşkanını seçeceğiz. Bir taraftan da Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni parlamentoyu yani Yasama organını seçmiş olacağız. Bu iki kuvvet arasındaki denge sistemini tayin eden düzenlemeler yine 24 Haziran seçimlerinden sonra tatbikat imkanı bulacak ve bugüne kadar ülkeyi tek başına yöneten AK Parti’nin hizmetini, yaptıklarını, projelerini, vaatlerini bir kefeye koyup onaylayacak. Gönül arzu ederdi ki muhalefet tarafından yeknesak bir yapı olsun. Güçlü bir temsil imkanı olsun ve AK Parti’yi hakikaten bugüne kadar yaptıklarıyla, istatistiki, bilimsel verilerle eleştirip tenkit etsinler. Biz böyle bir muhalefet olsun isterdik. Ama maalesef ki olmadığı için ülkemizin demokrasisi bu yönüyle biraz eksik kalıyor” dedi.

İskenderun’un sorunlarının yakın takibinde olacağını söyleyen Adalet ve Kalkınma Partisi Hatay Milletvekili Adayı Özel, İskenderun’un sorunlarının Ankara’da takipçisi olacaklarını belirtti.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Özel, İskenderun’un kanayan yarası olan feyezan Kanalı projesinin hakkıyla yapılmadığını, İskenderun Limanına yurtdışından gelen angusların kente yaydığı kötü kokulardan kendisinin de rahatsız olduğunu, İskenderun limanının bölge yerel esnafına ve istihdama katkı sunması gerektiği görüşlerine de katıldığını ifade etti.
Soru ve cevapların ardından Adalet ve Kalkınma Partisi Hatay Milletvekili adayı Abdulkadir Özel, programın sonunda gazetecilerle anı fotoğrafı çektirdi.


Bu haber 114 kez okundu.
Ekonomi - 17:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

YAZARLARIMIZ

HABER LİSTESİ

 • 01
  TONAJDAN KAÇMAZ
  Traktörün gösterge paneline gizlenen, 24 plaka halinde 4 kilo 846 gram toz esrar, narkotik köpeği ‘Tonaj’ ile ele geçirilirken, 4 kişi gözaltına alındı. Altınözü Jandarma Komutanlığı ekipleri, Hacıpaşa Mahallesi’nde askeri yasak bölgede seyir halindeki traktör ile uyuşturucu madde taşınacağı bilgisini aldı. Bunun üzerine ‘Tonaj’ isimli narkotik köpeğinin de kullanıldığı operasyon düzenlendi. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Hacıpaşa Piyade Hudut Karakolu Komutanlığı […]


 • 02
  ANTAKYA ŞAHLANIYOR, İSKENDERUN MAHZUN
  Hatay Valisi Rahmi Doğan, Valilik koordinesinde gerçekleşen, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Antakya İhtisas Mobilyacılar Sanayi Sitesi arasında düzenlenen “Antakya Mobilyacılıkta Şahlanıyor” mesleki eğitim iş birliği protokolünü imzaladı. Antakya Abdurrahman Melek Toplantı Salonunda Vali Doğan başkanlığında, mobilyacılık meslek dalında nitelikli insan gücünün yetiştirilebilmesi amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Antakya Mobilyacılar İhtisas Sanayi Sitesi arasında “Antakya Mobilyacılıkta Şahlanıyor” mesleki […]


 • 03
  AVM’DE AŞI KUYRUĞU
  Hatay İl Sağlık Müdürlüğü, Covid-19 Pandemi sürecinde alınan tedbirlerin yanı sıra vaka sayısının daha da aşağılara çekilmesi için yürütülen, hastaneler ile aile hekimlerinin aşılama çalışmalarını oluşturduğu mobil aşı ekipleriyle sahaya taşıdı. Hatay’da yeterli miktarda aşı tedarikiyle oluşturulan mobil aşı ekipleri Üretimin aksamaması için Organize Sanayi Bölgelerindeki işçilerden sonra AVM’lere kadar yayılarak, vatandaşın aşılanmasını hızla sürdürüyor. […]


 • 04
  BABALAR GÜNÜNDE ANNESİNİ KAYBETTİ
  Uzun Süre kentimizde Kaymakamlık Dernekler masasında başarı ile görev yapan, şu An Dörtyol Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürlüğü görevini sürdüren Yüksel Dönmez’in Annesi Zeynep Dönmez hayatını kaybetti. Merhume Zeynep Dönmez, yarın öğle namazına müteakip Şekere Köyü mezarlığına defin edilecek. Babalar günü gibi önemli bir günde annesini kaybetmenin acısını yaşayan Yüksel Dönmeze sabır ve başsağlığı dileriz.


 • 05
  ECZANE TEKNİSYENLERİ GÜNÜ’NDE BİRARAYA GELDİ
  İskenderun Eczane Teknisyenleri Derneği pandemi sürecinin kahramanlarından olan üyeleri ve aileleriyle kahvaltılı bir organizasyonda bir araya gelerek ‘Eczane Teknisyenleri Günü’nü rötarlı kutladı.İskenderun Eczane Teknisyenleri Derneği üyeleriyle birlikte İsa Taş Paradise Kır Bahçesinde 26 Nisan Eczane Teknisyenleri gününü rötarlı kutlamak için bir araya geldi. Sabah kahvaltılı etkinlikte meslektaşlarına hitap eden İskenderun Eczane Teknisyenleri Derneği Başkanı Cemal Çelik, […]