Açık
 

KIZILAY OKULLARDA ÇOCUKLARLA BULUŞUYOR

Eğitim - 5 Kasım 2021 12:29 A A

 Türk Kızılay İskenderun Şubesi, Kızılay Haftası nedeniyle tüm okullarda yardımlaşma ve dayanışma bilincini aşılamak amacıyla seferberlik başlattı.
Cumhuriyet İlkokulu’nda gerçekleşen etkinlikte, Kızılay’ın hizmetleri anlatıldı, stantlarda eğlenceli eğitim çalışmaları yapıldı. Oyun alanlarında sandalye kapmaca, halat çekme ve daha bir çok oyunlar oynatılarak çocuklara yardımlaşma ve dayanışma konusunda bilinç oluşturulması sağlandı.
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Mili Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, Kızılay Şube Başkanı Recep Sivri, Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Ramazan Onatça, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin keyifli anlar yaşadıkları Kızılay Haftası etkinliğinde açıklama yapan Kaymakam Yönden, Kızılay’ın Covid 19 Pandemi sürecinin ilk gününden bu yana yaptıklarının her türlü takdirin üzerinde olduğunu söyledi.
Kızılay Başkanı Recep Sivri ve ekibini tebrik eden Kaymakam İskender Yönden, okullarda ihtiyaç sahibi çocukların giyim, kırtasiye, erzak gibi ihtiyaçlarının karşılanması noktasında da yoğun bir çaba içinde olduğuna vurgu yaparak, teşekkür etti.
Kızılay Şube Başkanı Recep Sivri de yaptığı açıklamada, her şart ve koşulda halkının yanında olmaya devam eden Kızılay’ın çalışmalarını aralıksız sürdürdüğüne dikkat çekerek, din, dil, ırk ayrımı yapmaksızın ihtiyaç sahiplerinin yanında yer alırken can siperane çalışan tüm ekibine ve destek veren Kaymakam İskender Yönden’e teşekkür etti.
Recep Sivri, okullarda öğrencilerin Kızılay Gönüllüsü olmalarını da istediklerini söyledi.
Çocuklara çeşitli hediyelerin dağıtıldığı, eğlenceli oyunların oynatıldığı Kızılay Haftası etkinliğinde kurulan tanıtım ve eğitim istasyonlarında çocuklara eğlenceli bir dilde yapılan çalışmaları anlatan Şube Müdürü İlk Yardım Eğitmeni Sevilay Bulutlu, Personel Şefi ve Sosyal Yardımlar Sorumlusu Seden İlhan, Kızılay Hatay Mobil Psikososyal Hizmet Takımından Serap Ateş, İskenderun Çocuk Koruma Merkezi Müdürü Mustafa Alkan ve Personelleri, Genç Kızılay Ekibi yaptıkları çalışmalarla Kaymakam İskender Yönden ve tüm katılımcılardan büyük takdir topladılar.

Bu haber 221 kez okundu.
Eğitim - 12:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

YAZARLARIMIZ

HABER LİSTESİ

 • 01
  ABD İLE KÜLTÜREL DİYALOĞ
  Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Konsolosluğu Kültür ve Eğitim Ateşesi ve beraberindeki heyet, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden’e ziyarette bulundu. Ziyarette kültür ve eğitim konusundaki proje ve çalışmalara dair fikir alışverişinde bulunuldu. Ziyarete; ABD Kültür – Eğitim Proje Müdürü Roger Kohen, Müdür Yardımcısı Aycan Yaman, Proje Koordinatörü Fatma Dodurka ile İskenderun Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bekir Durur […]


 • 02
  ROMA DÖNEMİNDE BİLE DAHA İYİ HİZMET VARMIŞ!
  İskenderun’da Antik Roma dönemine ait zeytinyağı fabrikası bulundu. Anadolu’nun en büyük zeytinyağı fabrikası olduğu ifade edilen yapının müzeye dönüştürüleceği bildirildi. Hatay Müze Müdürlüğü tarafından İskenderun Aşkarbeyli mıntıkasında yürütülen kazı çalışmalarında, Roma dönemi 5. 6 yüz yıla ait zeytinyağı fabrikasının bilimsel kazı çalışmalarında sona gelindi. Çalışmalar hakkında bilgi veren Hatay Arkeoloji Müzesi Müdürü Ayşe Ersoy, Anadolu’nun hiçbir […]


 • 03
  İHSAN’IN İKİ HAYALİ KALDI!
  3 Aralık Engelliler günü nedeniyle İskenderun ilçe emniyet müdürlüğü trafik büro amirliği ekipleri NF kas hastası İhsan Kıbrıs ile şehir merkezinde trafik uygulaması gerçekleştirildi. En büyük hayalinin polis olmak olduğunu ancak hastalık nedeniyle bunun gerçek olamayacağını bildiğini belirten ihsan Kıbrıs, “Bu özel günde polis kıyafeti giymek beni mutlu etti. İki hayalim daha var. Bunlardan birincisi […]


 • 04
  KAYMAKAM YÖNDEN İTALYA’DA
  İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, mesleki bir seminere katılmak üzere İtalya’ya gitti. Yönden, İçişleri Bakanlığı [KİHBİ] Kaçakçılık, İstihbarat, Harekat ve Bilgi Toplama Dairesi Başkanı Gazi Levent Kurtoğlu başkanlığında İtalya’nın Başkenti Roma’da “Scuola Ufficiali Garabinieri (İtalya Jandarma Akademisi)’nde gerçekleştirilen mesleki seminere katıldı. Kaymakam Yönden, resmi ziyarete iştirak ederek, mesleki istişare ve incelemelerde bulundu.


 • 05
  SP GİK ÜYESİ DOÇ. DR. ÇALIŞKAN ‘KUDÜS ÖNCÜLERİ KILICIMIZI TAŞIYOR’ KONFERANSINA KATILDI
  Uluslararası Destekleme Platformu tarafından düzenlenen “Kudüs öncüleri kılıcımızı taşıyor” isimli Konferans, İstanbul’da Başladı. Konferansa Saadet Partisi Genel İdare Kurlu Üyesi (GİK) Doç. Dr. Necmettin Çalışkan da katıldı. 3 gün sürecek olan konferansa HAMAS lideri İsmail Heniyye ve HAMAS Dış İlişkiler Sorumlusu Halid Meşal konuşmacı olarak katılıyor. “Kudüs öncüleri kılıcımızı taşıyor” konferansında bir konuşma yapan HAMAS […]