Açık
 

MAYMUN GİBİ KEDİ ŞAŞIRTIYOR

Genel - 1 Kasım 2021 12:54 A A

İnternet kullanıcıları tuhaf görünüşüyle beğeni toplayan bir kediyi tartışıyor. Birçok kişi cinsi bir türlü anlaşılamayan kediyi maymuna benzetiyor. Kediyle ilgili tartışmalar, @StcStasi adlı bir kullanıcının hayvanın videosunu, “En muhteşem yaratık! Bu kedinin cinsine ne diyorsunuz?” notuyla Reddit’te paylaşmasıyla başladı.

Sadece birkaç gün içinde 50 binden fazla yorum alan paylaşım, birbirinden eğlenceli fikirlere sahne oldu.

@InfectedAlloy88 adlı bir kullanıcı, “Bu kedi konuşmaya başlarsa ürkeceğimi bile sanmam” diye yazarken, @Sheezy520 bir görsel efekt şirketine gönderme yaptı:
Bu şey Jim Henson’ın Yaratık Mağazası’nda doğmuş.

Tartışma bu noktadan sonra farklı bir noktaya evrildi. Bazı kullanıcılar, videoda gördükleri hayvanın kedi olup olmadığını sorgularken, onu lemura benzetenler çoğunluktaydı.

@Emotional_Grape8449 adlı kullanıcı, “Lanet olsun, o bir kedi mi?” diye sorarken @Nigerianprinceas, “Bir lemura benziyor” dedi.

@IHaveMyCats isimli bir diğer kullanıcı ise şu yorumda bulundu: Öldürdüğü diğer tüm kedilerin kürklerini giymiş gibi görünüyor.

Görüntülerde yer alan kabarık tüylü kedi, beyaz ve gri arasındaki rengi ve siyah suratıyla göze çarpıyordu.

Kedinin cinsine yönelik tartışmanın büyümesinin ardından hayvanın sahibi Adriana Piraino ortaya çıktı. Newsweek’e konuşan Piraino hayvan dostunun Maine Coon cinsi iri kedilerden biri olduğunu açıkladı.

Bir makyaj sanatçısı olan Piraino, Richie adını verdiği kediyi 4 aylık bir yavruyken yanına aldığını söyledi:
Richie’nin o yaşta bile çok kılı vardı. Ama kürkü gelişince insanlar ona ilgi duymaya başladı. Birkaç gün içinde kürkü kabardı ve bir paltoya benzedi. Sevimli olduğu kadar tuhaftı. Sosyal medyada viral olmaya başladı. İnsanlar onun için çıldırdı.

Hayvanın görkemli görünüşünün ötesinde kişiliğini sevdiğini söyleyen Piraino, “Akıllı, meraklı ve bir köpek gibi oyuncu” diye ekledi:
Beni her yerde takip eder. Zaten evden çalışıyorum, o benim hayat arkadaşım.

Maine Coon cinsi kedilere her zaman ilgi duyduğunu aktaran Piraino, “Kedinizin kürkünü farklı yönlere doğru okşarsanız, alttaki daha soluk renkli tüyler ortaya çıkar ve sanki kediniz gözünüzün önünde renk değiştiriyormuş gibi görünür” ifadelerini kullandı:
Veterinerim Richie’yi bir pop yıldızı gibi görüyor.


Bu haber 123 kez okundu.
Genel - 12:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

YAZARLARIMIZ

HABER LİSTESİ

 • 01
  YÜKSELİŞ KOLEJİNDE DÜNYA ŞAMPİYONU VAR
  Yükseliş Koleji Bilim Kampüsü Anadolu Lisesi 12. Sınıf öğrencilerinden Can Fakıoğlu, Dünya Tay-Kik Federasyonu’nun Antalya’da düzenlemiş olduğu şampiyonada 60 kg’da Dünya Şampiyonu oldu. Yükseliş Koleji Genel Müdürü Aykut Davut Öktem, derslerin yanı sıra, spor ve sosyal faaliyetlerde de Yükseliş Koleji öğrencilerinin farklarını ortaya koyduğuna dikkat çekerek, “Okulumuz bünyesinde bugün düzenlenen törende, başarı belgesini ve madalyasını […]


 • 02
  SEDAT PEKER GÖZALTINDA MI?
  El Cezire’de yayınlanan habere göre, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in BAE yetkilileri tarafından gözaltında olduğu ve uzun süredir iadesini talep eden Türkiye’ye iade edilebileceği bildirildi.


 • 03
  ÜCRETSİZ SERVİSLİ KÜTÜPHANE
  Yayladağı ilçesinde 1,5 dekarlık alana yapılan, içinde kültür merkezi ile kütüphanenin yanı sıra sosyal alanlarda bulunan Yayladağı Kültür Merkezi ve Millet Kütüphanesi’nin inşaatı tamamlandı. Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, projenin Hatay Valiliği, Yayladağı Belediyesi, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığı ile yürütüldüğünü belirtti. Alan içerisinde kültür merkezi, millet kütüphanesi ve kitap kafenin yer aldığını kaydeden Yalçın, […]


 • 04
  ÇARPILACAĞIZ!
  Yılbaşından itibaren kademeli tarifeye geçecek olan elektrik piyasasında, hanelerin elektrik faturaları artacak. Yeni düzenlemeye göre aylık elektrik tüketimi 110-130 TL civarında olan aboneler, indirimli tarifeden yararlanacak. Toplam 38 milyon adet olan mesken abonelerinin içinde bu tutarda tüketim yapanların sayısı ise 6 milyonu buluyor. Geriye kalan 32 milyon abone ise döviz kurları nedeniyle maliyeti katlanarak artan […]


 • 05
  ABD İLE KÜLTÜREL DİYALOĞ
  Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Konsolosluğu Kültür ve Eğitim Ateşesi ve beraberindeki heyet, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden’e ziyarette bulundu. Ziyarette kültür ve eğitim konusundaki proje ve çalışmalara dair fikir alışverişinde bulunuldu. Ziyarete; ABD Kültür – Eğitim Proje Müdürü Roger Kohen, Müdür Yardımcısı Aycan Yaman, Proje Koordinatörü Fatma Dodurka ile İskenderun Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bekir Durur […]