15° Parçalı bulutlu
 

YAKIŞTI MI?

Genel - 15 Mart 2021 10:25 A A

Dörtyol Kaymakamı Ali Murat Kayhan ilçede koronavirüs denetimi yaptı. Dolmuşlardan fazla yolcu çıkmasına kızan Kaymakam kuralları ihlal eden şoförlere tepki gösterdi. Kayhan’ın, “Bu çakallara niye böyle yapıyorsunuz? Nerede buranın sorumlusu? Terbiyesiz herifler sizi” ifadeleri sosyal medyada gündem oldu. Bazı kullanıcıların Kayhan’ın fazla tepki gösterdiğini savunurken, bazıları da Kayhan’ın tepkisinde haklı olduğunu savundu. Kayhan, 2018’de yılın Kaymakamı seçilmişti.

“TERBİYESİZ HERİFLER”

Fazla yolcu aldıkları için şoförlere kızan Kayhan, “Ne biçim iş ya, nereden buranın sorumlusu, çağırın bir tane minibüs bu vatandaşları götürsün. Terbiyesiz herifler sizi” dedi.

O ANLAR KAMERAYA YANSIDI

Daha sonra minibüsün hangi hat üzerinde çalıştığını soran Kaymakam, özellikle bu hat üzerindeki seferlerin daha sık denetleneceğini aktardı. O anlar ise bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı.

OLAY SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Olay kısa sürede sosyal medyada gündeme gelirken, Kaymakam Kayhan’ın kendisini ifade ederken kullandığı bazı kelimeler tepki çekti. Kullanıcılar Kayhan’ın haklı olsa bile daha ılımlı yaklaşabileceğini belirtti. Bazı kullanıcılar ise özellikle halk sağlığını ilgilendiren bir konu olduğu için Kayhan’ın sinirlenmesine hak verdi.

EN İYİ KAYMAKAM SEÇİLMİŞTİ

Kaymakam Kayhan Sarıçam Kaymakamlığı yaptığı 2018 yılında “yılın en iyi kaymakamı” seçilmiş, ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vermişti.


Bu haber 213 kez okundu.
Genel - 10:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

YAZARLARIMIZ

HABER LİSTESİ

 • 01
  UYGULAMADA 12 TON KAÇAK AKARYAKIT ELE GEÇİRİLDİ
  Osmaniye’de uygulama noktasında şüphe üzerine durdurulan bir araçta yapılan aramada 12 ton kaçak akaryakıt ele geçirildi. Edinilen bilgiye göre, Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılıkla Mücadele ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) otoyolu üzerinde kaçakçılara yönelik denetim yaptı. Denetimler sırasında şüphe üzerine durdurulan bir araçta yapılan aramada 12 ton kaçak akaryakıt ele geçirildi.


 • 02
  BAŞKAN VARAN;”İSKENDERUN İL OLMAYI HAKEDİYOR”
  Türk Metal Sendikası İskenderun 1 Nolu Şube Başkanı Çakır Varan, kamuoyunda oluşan İskenderun il olmalı konusuna değinerek destek verdi. İskenderun’un il olmayı hakettiğini ve hakettiği değeri İl olursa göreceğine vurgu yapan Türk Metal Sendikası İskenderun 1 Nolu Şube Başkanı Çakır Varan, “Üniversitesiyle, ülkenin en önemli sanayilerinden biri olan demir çelik sektörüyle, deniziyle, limanıyla, Erzin, Dörtyol, […]


 • 03
  BU NASIL ADALET
  Osmaniye Devlet Hastanesi ortopedi bölümüne gelen cumhuriyet savcısı, sırası gelmeden girdiği doktorun odasında kendisini muayene etmeyen doktoru gözaltına aldırdı. Edinilen bilgiye göre, daha önce farklı bir doktorda muayene olan Osmaniye’de görevli Cumhuriyet Savcısı Mehmet B., bugün Osmaniye Devlet Hastanesi ortopedi bölümüne gelerek iddiaya göre Ortopedi Uzmanı Doktor Kemal Gökhan Günel’in odasına girdi. Kendisinin savcı olduğunu söyleyen […]


 • 04
  O GÜN BU GÜNDÜR ISKENDERUN ‘İL OLMALI’
  İskenderun İl Olmalı “O gün bugündür!” Körfez Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu üyeleri İskenderun’un il olmasına yönelik destek vererek “O gün bugündür” dediler. Körfez Eğitim ve Yardımlaşma Derneğinden yapılan açıklamada şunlara yer verildi; İskenderun ekonomik, coğrafi, demografik, kültürel, sosyolojik, tarihsel, eğitimsel ve daha birçok açıdan il olmayı kesinlikle hak etmektedir. Gerçekliği olmayan birtakım dedikoduları […]


 • 05
  4 İLÇEDE YENİ PARKOMAT SİSTEMİ
  Hatay Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Antakya General Şükrü Kanatlı Mahallesi’ndeki Yüzbaşı Asım Caddesi, kamu kurumlarından gelen talep ve 22.03.2021 tarih ve 2021-54 sayılı UKOME Kararı ile parkomat uygulamasına dâhil edildi. Antakya’daki uygulamaya 118 araçlık yeni yer eklendi. Birden fazla kamu kurum binasının yer aldığı cadde üzerinde, araçların ikili-üçlü park etmesinin önüne geçilmesi ve trafik […]