15° Az bulutlu
 

Ak Parti Arsuz Belediye Başkan Adayı Necim Bozkurt, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyarette bulundu.

Genel - 1 Mart 2019 11:49 A A

Göreve Başlamadan Hizmete Başladı
Ak Parti Arsuz Belediye Başkan Adayı Necim Bozkurt, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyarette bulundu.
Necim Bozkurt, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veysel Cıncık ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılandı.
İGC Başkanı Veysel Cıncık, ziyaretinden dolayı memnuniyetini dile getirerek Necim Bozkurt’a çıktığı bu yolda başarılar diledi.
Arsuz’a yapılması gereken tüm hizmetleri getirmek için çalıştıklarını belirten Belediye Başkan Adayı Necim Bozkurt, sahil yolunun modern bir turizm şehrine yakışır şekilde düzenlenmesi, sadece deniz turizmli değil aynı zamanda muhteşem doğasıyla yayla turizmi için mesire alanlarının oluşturulması, hastane başta olmak üzere sağlık yatırımları, Arsuz Samandağ yolunun açılması, yeni spor alanları oluşturulması ve spor kulüplerinin desteklenmesi gibi daha bir çok konuda görüşlerini gazetecilerle paylaştı.
İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veysel Cıncık, “Göreve başlamadan hizmete başlamışsınız. Tebrik Ediyorum” dedi. Başkan Adayı Necim Bozkurt da teşekkür ederek, “İşimiz sorun çözmek, halkımızın talep ve beklentilerini gerçekleştirmek” dedi.
Arsuz’un genel sorunları ve projeleri üzerine sohbet eden Başkan Adayı Necim Bozkurt, konuşmasına şöyle devam etti:
“Hayırlı bir yola çıktık. Arsuz’un bazı sıkıntılarını gördüm ve Arsuz halkı sanki bir tarafa itilmiş, hizmetten yoksun kalmıştı. 34 tane mahallemiz var. Nasıl bir araya getiririz, hükümetle bizim toplumumuzun arasındaki olan bu buzu nasıl eritebiliriz, halkımızın önünü ve gençlerimizin önünü nasıl açabiliriz, dikkate alarak elimizi taşın altına koymaya karar verdik.
Sayın milletvekilimiz Abdulkadir Özel’le konuştuk. Arsuz’u çıkmaz sokaktan kurtarmamız lazım. Arsuz da şu zamana kadar bir hastane yok. Oraya gelen bir turistin sağlık sorunu olduğunda İskenderun’a kadar gitmesi gerekiyor. Milletvekilimiz Abdulkadir Özel bunların hepsinin yerine geleceğinin sözünü verdi ve beni cesaretlendirdi.
Kısmet olurda belediyeyi alırsak ilçe belediyesi, büyükşehir ve devletin desteğini Arsuz’un değişeceğine inanıyorum.
Elbette bizim belediye olarak kendi projelerimiz var. Eksik gördüklerimizi tek tek kaleme alarak öncelikle sahili düzenlememiz lazım. Yaz aylarında Arsuz’un merkezi 250 bin nüfusu aşıyor ama insanlar tek bir caddede yığılıp kalıyorlar. İki tane mimar arkadaşımız çalışıyor. 10 metre gezi yolu, arkasından 3 metre bisiklet yolu, arka taraflarına çay bahçeleri, lokantalar, plajların eksikleri yapılacak.
İnsanlar Arsuz’a geldiği zaman rahat bir nefes alabilecek imkanları olsun. Arsuz güneydoğuya deniz anlamında açılan tek kapı. Arsuz yalnız turizm alanında önemli bir yer değil, yayla turizmi de canlandırmak gerekiyor. Bunun için elimizden geleni yapacağız. Arsuz artık eskisi gibi yalnız 3 aylık bir sezonla kapanmasına müsaade etmeyeceğiz. Bunu mümkün olduğu kadar yılın 12 ayı nasıl çalıştırabileceğimize gayret edeceğiz. Hedefimiz o yöndedir.
Sayın vekilim ve rektör beyle konuştum. Arsuz’un okuma potansiyeli yüksektir. Sağlık yüksekokulu ve turizm yüksekokulunu dile getirdim.
10 gün önce gençlik spor bakanıyla da bir araya geldik. 3 tane spor sahası sözü aldık. Eğitime çok önem veren bir kişiliğim var. Fatih projesini Arsuz da başlatan başkanlardan bir tanesiyim. İl milli eğitim müdürü bizim okula geldiğinde okulu gezdirdim. Hatay genelinde kaç tane akıllı sınıfımız var, 45 tane akıllı sınıf var. 11 tanesi Gökmeydan’a aittir.
Hatay da 15 tane ilçe belediye başkanı var. 15 tane ilçe belediyenin bütçesi Hatsu’nun şube müdürünün bütçesine eş değer. Eğer ilçe belediye başkanı, büyükşehir belediye başkanı ile iletişimini çok iyi sağlar ise oradan gereken desteği alabilir.
Sayın Vali ile görüşmemizde, Samandağ Arsuz arasında iki tane viyadük var. Bir köprünün uzunluğu 50 metreye 4 metre yükseklik, diğer köprünün uzunluğu 30 metreye 4 metre yükseklik, bunun yanında 3 metre bisiklet yolu, arkasında kafeler, çay bahçeleri, sosyal tesisler, denize manzaralı sahneler tamamen turizm yoludur. Büyük araçlara geçit olmayacak yalnız turizm amaçlı olan araçlar girebilecektir. Otellerin zincirinin alt yapısı demek. Yalnız Hatay’a değil Arsuz’a hayat verecek bir proje.” dedi.


Bu haber 145 kez okundu.
Genel - 11:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

YAZARLARIMIZ

HABER LİSTESİ

 • 01
  AVM’DE AŞI KUYRUĞU
  Hatay İl Sağlık Müdürlüğü, Covid-19 Pandemi sürecinde alınan tedbirlerin yanı sıra vaka sayısının daha da aşağılara çekilmesi için yürütülen, hastaneler ile aile hekimlerinin aşılama çalışmalarını oluşturduğu mobil aşı ekipleriyle sahaya taşıdı. Hatay’da yeterli miktarda aşı tedarikiyle oluşturulan mobil aşı ekipleri Üretimin aksamaması için Organize Sanayi Bölgelerindeki işçilerden sonra AVM’lere kadar yayılarak, vatandaşın aşılanmasını hızla sürdürüyor. […]


 • 02
  BABALAR GÜNÜNDE ANNESİNİ KAYBETTİ
  Uzun Süre kentimizde Kaymakamlık Dernekler masasında başarı ile görev yapan, şu An Dörtyol Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürlüğü görevini sürdüren Yüksel Dönmez’in Annesi Zeynep Dönmez hayatını kaybetti. Merhume Zeynep Dönmez, yarın öğle namazına müteakip Şekere Köyü mezarlığına defin edilecek. Babalar günü gibi önemli bir günde annesini kaybetmenin acısını yaşayan Yüksel Dönmeze sabır ve başsağlığı dileriz.


 • 03
  ECZANE TEKNİSYENLERİ GÜNÜ’NDE BİRARAYA GELDİ
  İskenderun Eczane Teknisyenleri Derneği pandemi sürecinin kahramanlarından olan üyeleri ve aileleriyle kahvaltılı bir organizasyonda bir araya gelerek ‘Eczane Teknisyenleri Günü’nü rötarlı kutladı.İskenderun Eczane Teknisyenleri Derneği üyeleriyle birlikte İsa Taş Paradise Kır Bahçesinde 26 Nisan Eczane Teknisyenleri gününü rötarlı kutlamak için bir araya geldi. Sabah kahvaltılı etkinlikte meslektaşlarına hitap eden İskenderun Eczane Teknisyenleri Derneği Başkanı Cemal Çelik, […]


 • 04
  OSMANİYE’DE BIÇAKLI KAVGA
  Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde aralarında daha önceden husumet bulunduğu iddia edilen şahıslar arasında çıkan sopalı ve bıçaklı kavgada 2 kişi yaralandı. Edinilen bilgiye göre, kavga, Düziçi ilçesi İrfanlı Mahallesi Asaf Namlı Bulvarı üzerinde bulunan bir emlakçıda meydana geldi. İddiaya göre, M.M. ile Ö.M. isimli şahıslar daha önceden aralarında husumet bulunan S.T.’nin iş yerine geldi. Aralarında sözlü olarak […]


 • 05
  İSKENDERUN’DA YAPILAMAZ MIYDI?
  Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası 3. Etap Yarışması Samandağ ilçesinde başladı. Çevlik sahilinde yapılan şampiyonaya, Hatay dahil 30 ilden toplam 50 sporcu katıldı. İlçeye bağlı Kapısuyu mahallesinde bulunan dağın eteklerinde başlayan ve Çevlik sahilinde bulunan alanda sona eren yarışmaya katılan sporcular, derece elde etmek için ter döküyor. Şampiyona hakkında bilgi veren Türkiye Hava Sporları Federasyonu Yönetim […]