18° Açık
 

“Bahane Değil Hizmet Üreteceğiz”

Eğitim - 25 Mart 2019 10:26 A A

Şahutoğlu Hürriyet’te Zılgıtlarla Karşılandı.

 Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun Belediye Başkan Adayı Dr. Yılmaz Şahutoğlu, 19 Mayıs Parkında gerçekleştirdiği mitingde, Savaş, Hürriyet, Yenişehir, Kurtuluş ve Süleymaniye Mahalle sakinleriyle bir araya geldi.
CHP İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu ve yönetimi, İyi Parti İlçe Başkanı Zafer Kıvrak ve yönetimi, belediye meclis üyesi adayları, partililerin katılı gösterdiği mitinge mahalle sakinleri de yoğun ilgi gösterdi.
Miting alanına kalabalık partili topluluğu ile birlikte yürüyerek gelen Şahutoğlu, kendisini sloganlarla, alkışlarla, zılgıtlarla karşılayan mahalle halkına teşekkür etti.
Mitingde ilk olarak söz alan CHP İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, gece gündüz demeden, durmadan, yorulmadan çalıştıklarını, çalışmaya devam edeceklerini ve İskenderunluların da desteğiyle 1 Nisan’da İskenderun’a baharı getireceklerini kaydetti.
Daha sonra söz alan İyi Parti İlçe Başkanı Zafer Kıvrak da, Millet İttifakı’nı merak edenlere hitaben; “Millet İttifakı kardeşliktir. Yapmaya çalıştıkları ayrıma, ayrıştırmaya izin vermeyeceğiz. Satacağız diyorlar sattırmayacağız. Kendinizi nasıl tanımlıyorsunuz diyorlar. Biz 6 yaşından bu yana aynı şeyi söylüyoruz; ‘Türk’üz, Doğruyuz, Çalışkanız!’” şeklinde konuştu.
Son olarak zılgıtlar ve sloganlar eşliğinde konuşmasına başlayan Şahutoğlu; “Cumhuriyetimizin aydınlık yüzlü insanları, İskenderun’umuzun ilerici, aydın insanları, hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum. Millet İttifakına gönül verenler, İskenderun’un kurtuluşu ve onuru olanlar, hepiniz hoş geldiniz, şerefler verdiniz. Bu güzellik, 31 Mart’ın da aslında müjdesini veriyor. Yenişehir, Savaş, Hürriyet, Kurtuluş ve Süleymaniye zaten kararını vermiş, İskenderun da vermiş, hepinizin yüreğine sağlık diliyorum. 31 Mart zaferi sizlerin eseri olacaktır. Sizlerin bu enerjisi, bu güler yüzü, ışıldayan gözleri 31 Mart’ta İskenderun Belediyesi’ne Millet İttifakının zafer sancağını dikecektir. 31 Mart Türkiye’miz için de İskenderun’umuz için de Hatay’ımız için de yeni bir dönüşümün adresi, tarihi olacaktır. Bu tarihi bugün buradan başlatıyoruz. Bu tarihi sizler yazacaksınız” şeklinde konuştu.
Kente huzur ve hizmeti getirmek için yola çıktıklarını ifade eden Şahutoğlu; “Bu kadar aydın, bu kadar ilerici, bu kadar İskenderun sevdalısı insanların önünde elbette ki benim siyasi nutuk atma gibi bir lüksüm yok ama ben Yunus Emre’nin deyimi ile ben gönüller yapmaya geldim. Gönül bahçelerini birlikte İskenderun’da kurmaya geldik. Birilerinin ısrarla gündeme getirmeye çalıştığı gibi 31 Mart bir siyasi tercihin, bir siyasi gündemin, siyasi seçimin tarihi olmadığının hepiniz farkındasınız. 31 Mart 5 yıldır İskenderun’un hizmetten yoksun bırakılan makus talihinin değiştiği gün olacaktır.
İskenderun, Hatay medeniyetin, barışın, hoşgörünün, çağdaşlığın kenti. Bu manzara zaten bize bugün bu çağdaş görüntüyü çok net veriyor. Bu şehrin kardeşliğine, birliğine, beraberliğine katkı sunacak, 45 mahallenin 45’ini kucaklayacak, bu şehirde yaşayan doğulusu, batılısı, kuzeylisi, güneylisi, nereden olursa olsun herkese aynı nazarla bakan, yani Yaradılan’ı Yaradan’dan ötürü baş tacı eden bir zihniyeti İskenderun’un sancağına dikmeye geliyoruz. Bizim için hiçbir makam, hiçbir mevki bu şehrin barışından, huzurundan, kardeşliğinden ve güvenliğinden daha önemli değildir, olmayacaktır. O yüzden biz bu sahaya indiğimiz ilk günden itibaren bu sorumluluk duygusu ile hareket ettik ve bu sorumluluğumuzu ilk günden 31 Mart gününe kadar devam ettirmenin kararlılığı içerisinde olacağız. Biz bu şehre barış için, huzur için, kardeşlik için geliyoruz. Bu şehre aynı zamanda hizmet için geliyoruz.
Son 5 yıllık bir süre zarfında özellikle Büyükşehir yasasından sonraki süreçte İskenderun’umuz ne yazık ki hizmet bağlamında üvey çocuk muamelesi gördü. Hepimiz bunun ortak sıkıntısını yaşadık. Biz 31 Mart’tan sonra Allah’ın izni sizlerin desteğiyle hem büyükşehri hem de İskenderun Belediyesi’ni alarak bahane üreten değil hizmet üreten bir belediyecilik sistemini hayata geçireceğiz” şeklinde konuştu.
Hayata geçirecekleri projelerden de söz eden Şahutoğlu, 1 Nisan sabahı İskenderun halkıyla birlikte kente baharı getireceklerini vurguladı.
Konuşması sloganlarla sık sık kesilen Şahutoğlu, konuşmasının sonunda mahalle sakinleriyle halay çekti.

Bu haber 73 kez okundu.
Eğitim - 10:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

YAZARLARIMIZ

HABER LİSTESİ

 • 01
  PARK HALİNDEYKEN HAREKET EDEN ARAÇTA ŞÜPHELİ ÖLÜM
  Hatay‘da park halindeyken hareket eden hafif ticari aracın devrilmesi sonucu dede yaşamını yitirdi, iki torunu yaralandı. Alınan bilgiye göre, Mehmet Osmanoğlu (61), 31 AFM 205 plakalı hafif ticari aracını, Altınözü ilçesi Yolağzı Mahallesi’nde park etti. Osmanoğlu’nun indiği ve içerisinde torunları Nidanur (11) ile Berkan Osmanoğlu’nun (2) bulunduğu araç, bir süre sonra henüz belirlenemeyen nedenle hareket etti. Mehmet Osmanoğlu’nun durumu […]


 • 02
  GÜMRÜK KAÇAĞI ÜRÜNLER ELE GEÇİRİLDİ
  Hatay’ın İskenderun ilçesinde düzenlenen kaçakçılık operasyonunda gümrük kaçağı cep telefonu, makaron ile içki ele geçirildi. İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kentte kaçak ürünler bulundurulduğu ihbarı üzerine belirlenen ev ve iş yerlerinde arama yaptı. Adreslerde, gümrük kaçağı 273 cep telefonu ile cep telefonu aksesuarları, 256 bin makaron, 57 şişe içki ve 65 litre sahte içki bulundu.


 • 03
  REKOR OPERASYONDA YENİ ŞÜPHELİLER
  Suriye açıklarında bir gemide yaklaşık 1,5 tonun üzerinde esrarın ele geçirildiği “Onur Operasyonu” kapsamında 2 şüpheli daha gözaltına alındı. İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Sahil Güvenlik Komutanlığı koordinesinde, Suriye açıklarında müdahale edilen bir gemide yaklaşık 1,5 tonun üzerinde esrarın ele geçirildiği operasyon kapsamında yürütülen soruşturmayı genişletti. Ekipler, uyuşturucu sevkiyatını organize ettiği belirlenen 2 şüphelinin Hatay‘da olduğunu tespit […]


 • 04
  İSRAİL ATEŞLE OYNUYOR
  Karabağ Savaş Suçlarını Araştırma Komisyonu Başkan Vekili ve Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Bayram ALTAN, İsrail’in Filistin’e uyguladığı terörü tüm açıklığı ile kaleme aldı. Prof. Dr. Altan, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: İsrail’in, kutsal aylar, günler ve geceler demeden Filistinli müslümanlara yönelik en acımasız saldırıları, dünyanın dört bir yanından gelen tepkilere rağmen 10 mayıs 2021 […]


 • 05
  HATAY BAROSU’NDAN 19 MAYIS MESAJI
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir açıklama yapa Hatay Barosu, şunları kaydetti: “Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın başlangıç tarihi kabul edilen 19 Mayıs 1919; bağımsızlık ve özgürlük meşalesinin yakıldığı; Ulusumuza yakışır çağdaş, demokratik, laik, hukukun üstünlüğü ve insan haklarına dayalı çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin temelinin atıldığı gündür. Mustafa Kemal Atatürk, Bağımsızlık ve Cumhuriyet yürüyüşünün […]