Açık
 

MÜLTECİLERE YÖNELİK PROJELER

Genel - 9 Kasım 2021 11:55 A A

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye’de Mülteciler ve Ev Sahibi Topluluklar Arasında Sosyal Girişimcilik, Güçlendirme ve Uyum Projesi kapsamında “topluluk uygulama ortakları” ihalesi gerçekleştirecek. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğünün konuya ilişkin duyurusu Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, Avrupa Birliği Türkiye’deki Mülteciler İçin Mali Yardım Programı kapsamında finanse edilen Türkiye’de Mülteciler ve Ev Sahibi Topluluklar Arasında Sosyal Girişimcilik, Güçlendirme ve Uyum Projesi, Dünya Bankası ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ortaklığıyla yürütülüyor.

Proje kapsamında belirlenen proje bölgeleri ve illerinde mülteci ve ev sahibi topluluklarda sosyal girişimciliği desteklemeye yönelik faaliyetler “topluluk uygulama ortakları” eliyle yürütülecek.

Topluluk uygulama ortakları, bölgede potansiyel faydalanıcıların belirlenmesi, bu faydalanıcılara ulaşılması, çeşitli eğitimler sağlanması, iş kurma desteği verilmesi, iş kurmak üzere alt hibe uygulaması gerçekleştirilmesi ve iş kuran sosyal girişimlerin işletmelerine yönelik teknik, hukuksal ve mali konularda mentorluk temin edilmesi gibi faaliyetleri yerine getirecek.

Projeleri içeren usule uygun hazırlanmış ilgi bildirimlerinin 26 Kasım Salı günü saat 17.00’ye kadar kapalı zarf içinde Genel Müdürlüğün Ankara’nın Çankaya ilçesindeki adresine teslim edilmesi gerekiyor.

Proje uygulama bölgeleri ve illeri şu şekilde belirlendi:

İpekyolu Kalkınma Ajansı ( Gaziantep, Adıyaman, Kilis), Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı ( Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş), Karacadağ Kalkınma Ajansı ( Şanlıurfa, Diyarbakır), Çukurova Kalkınma Ajansı ( Adana, Mersin), Dicle Kalkınma Ajansı (Mardin).


Bu haber 132 kez okundu.
Genel - 11:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

YAZARLARIMIZ

HABER LİSTESİ

 • 01
  YÜKSELİŞ KOLEJİNDE DÜNYA ŞAMPİYONU VAR
  Yükseliş Koleji Bilim Kampüsü Anadolu Lisesi 12. Sınıf öğrencilerinden Can Fakıoğlu, Dünya Tay-Kik Federasyonu’nun Antalya’da düzenlemiş olduğu şampiyonada 60 kg’da Dünya Şampiyonu oldu. Yükseliş Koleji Genel Müdürü Aykut Davut Öktem, derslerin yanı sıra, spor ve sosyal faaliyetlerde de Yükseliş Koleji öğrencilerinin farklarını ortaya koyduğuna dikkat çekerek, “Okulumuz bünyesinde bugün düzenlenen törende, başarı belgesini ve madalyasını […]


 • 02
  SEDAT PEKER GÖZALTINDA MI?
  El Cezire’de yayınlanan habere göre, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in BAE yetkilileri tarafından gözaltında olduğu ve uzun süredir iadesini talep eden Türkiye’ye iade edilebileceği bildirildi.


 • 03
  ÜCRETSİZ SERVİSLİ KÜTÜPHANE
  Yayladağı ilçesinde 1,5 dekarlık alana yapılan, içinde kültür merkezi ile kütüphanenin yanı sıra sosyal alanlarda bulunan Yayladağı Kültür Merkezi ve Millet Kütüphanesi’nin inşaatı tamamlandı. Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, projenin Hatay Valiliği, Yayladağı Belediyesi, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığı ile yürütüldüğünü belirtti. Alan içerisinde kültür merkezi, millet kütüphanesi ve kitap kafenin yer aldığını kaydeden Yalçın, […]


 • 04
  ÇARPILACAĞIZ!
  Yılbaşından itibaren kademeli tarifeye geçecek olan elektrik piyasasında, hanelerin elektrik faturaları artacak. Yeni düzenlemeye göre aylık elektrik tüketimi 110-130 TL civarında olan aboneler, indirimli tarifeden yararlanacak. Toplam 38 milyon adet olan mesken abonelerinin içinde bu tutarda tüketim yapanların sayısı ise 6 milyonu buluyor. Geriye kalan 32 milyon abone ise döviz kurları nedeniyle maliyeti katlanarak artan […]


 • 05
  ABD İLE KÜLTÜREL DİYALOĞ
  Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Konsolosluğu Kültür ve Eğitim Ateşesi ve beraberindeki heyet, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden’e ziyarette bulundu. Ziyarette kültür ve eğitim konusundaki proje ve çalışmalara dair fikir alışverişinde bulunuldu. Ziyarete; ABD Kültür – Eğitim Proje Müdürü Roger Kohen, Müdür Yardımcısı Aycan Yaman, Proje Koordinatörü Fatma Dodurka ile İskenderun Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bekir Durur […]