21° Az bulutlu
 

Ortaokul Öğrencilerinden Afrika’ya Bağış

Ekonomi - 25 Şubat 2019 11:42 A A

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde TOKİ İstiklal Ortaokulu öğrencileri, kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarını Afrika’ya bağışladı.

8.B sınıfı öğrencileri, “Harçlığım kumbaraya, kumbaram Afrika’ya” sloganıyla başlattıkları kampanya kapsamında 3 hafta boyunca okul harçlıklarını biriktirdi.

Her gün farklı bir öğrencinin muhafaza ettiği kumbarada biriktirilen 400 lira, Afrika’da yürütülen süt keçisi alımı projesinde kullanılmak üzere İyilik-Der Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği görevlilerine teslim edildi.

Toplanan parayla Nijer’de bir aileye süt keçisi alınarak ailenin geçimine katkı sağlanacağı öğrenildi.

Öğrencilerden Esme İşgör, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Afrikalı ailelerin yanında olduklarını göstermek istediklerini söyledi.

Tüm sınıf olarak Afrikalı ailelere destek olmak istediklerini vurgulayan İşgör, sınıf arkadaşlarına teşekkür ettiğini, 3 hafta boyunca biriktirdikleri harçlıklarıyla süt keçisi alınması için 400 lirayı yetkililere teslim ettiklerini belirtti.

Herkesin bütçesine göre yardımcı olduğunu ifade eden İşgör, “Kimimiz 1 lira, bazılarımız 5 lira verdik. Amacımız duyarlılığı artırmaktır. Afrikalı ailelere balık değil, balık tutmayı öğretmek ve kendi geçimlerini kendileri sağlamalarına katkıda bulunmak, umarım bunun devamını getiririz, emekleri olan herkese çok teşekkür ederim.” dedi.
İşgör, kumbaralarının teslim edileceği güne kadar her gün bir kişide kaldığını, amaçlarının sorumluluk bilincini kazanmaları olduğunu sözlerine ekledi.
Öğrencilerden Hüseyin Şanverdi de, kumbaralarında biriktirdikleri parayla Nijer’de bir aileye süt keçisi alınacağını aktardı.
Dernek yetkilileri tarafından kampanyaya katılan öğrencilere, teşekkür beratı verildi.


Bu haber 175 kez okundu.
Ekonomi - 11:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

YAZARLARIMIZ

HABER LİSTESİ

 • 01
  TONAJDAN KAÇMAZ
  Traktörün gösterge paneline gizlenen, 24 plaka halinde 4 kilo 846 gram toz esrar, narkotik köpeği ‘Tonaj’ ile ele geçirilirken, 4 kişi gözaltına alındı. Altınözü Jandarma Komutanlığı ekipleri, Hacıpaşa Mahallesi’nde askeri yasak bölgede seyir halindeki traktör ile uyuşturucu madde taşınacağı bilgisini aldı. Bunun üzerine ‘Tonaj’ isimli narkotik köpeğinin de kullanıldığı operasyon düzenlendi. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Hacıpaşa Piyade Hudut Karakolu Komutanlığı […]


 • 02
  ANTAKYA ŞAHLANIYOR, İSKENDERUN MAHZUN
  Hatay Valisi Rahmi Doğan, Valilik koordinesinde gerçekleşen, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Antakya İhtisas Mobilyacılar Sanayi Sitesi arasında düzenlenen “Antakya Mobilyacılıkta Şahlanıyor” mesleki eğitim iş birliği protokolünü imzaladı. Antakya Abdurrahman Melek Toplantı Salonunda Vali Doğan başkanlığında, mobilyacılık meslek dalında nitelikli insan gücünün yetiştirilebilmesi amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Antakya Mobilyacılar İhtisas Sanayi Sitesi arasında “Antakya Mobilyacılıkta Şahlanıyor” mesleki […]


 • 03
  AVM’DE AŞI KUYRUĞU
  Hatay İl Sağlık Müdürlüğü, Covid-19 Pandemi sürecinde alınan tedbirlerin yanı sıra vaka sayısının daha da aşağılara çekilmesi için yürütülen, hastaneler ile aile hekimlerinin aşılama çalışmalarını oluşturduğu mobil aşı ekipleriyle sahaya taşıdı. Hatay’da yeterli miktarda aşı tedarikiyle oluşturulan mobil aşı ekipleri Üretimin aksamaması için Organize Sanayi Bölgelerindeki işçilerden sonra AVM’lere kadar yayılarak, vatandaşın aşılanmasını hızla sürdürüyor. […]


 • 04
  BABALAR GÜNÜNDE ANNESİNİ KAYBETTİ
  Uzun Süre kentimizde Kaymakamlık Dernekler masasında başarı ile görev yapan, şu An Dörtyol Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürlüğü görevini sürdüren Yüksel Dönmez’in Annesi Zeynep Dönmez hayatını kaybetti. Merhume Zeynep Dönmez, yarın öğle namazına müteakip Şekere Köyü mezarlığına defin edilecek. Babalar günü gibi önemli bir günde annesini kaybetmenin acısını yaşayan Yüksel Dönmeze sabır ve başsağlığı dileriz.


 • 05
  ECZANE TEKNİSYENLERİ GÜNÜ’NDE BİRARAYA GELDİ
  İskenderun Eczane Teknisyenleri Derneği pandemi sürecinin kahramanlarından olan üyeleri ve aileleriyle kahvaltılı bir organizasyonda bir araya gelerek ‘Eczane Teknisyenleri Günü’nü rötarlı kutladı.İskenderun Eczane Teknisyenleri Derneği üyeleriyle birlikte İsa Taş Paradise Kır Bahçesinde 26 Nisan Eczane Teknisyenleri gününü rötarlı kutlamak için bir araya geldi. Sabah kahvaltılı etkinlikte meslektaşlarına hitap eden İskenderun Eczane Teknisyenleri Derneği Başkanı Cemal Çelik, […]