21° Az bulutlu
 

Payas Kızını Bağrına Bastı

Ekonomi - 5 Haziran 2018 13:08 A A

CHP Hatay Milletvekili adayı Suzan Şahin Payas ta partisinin secim bürosunu açtı.

Oldukça coşkulu bir kalabalık tarafından slogan ve alkışlarla karşılanan Suzan Şahin törende bir konuşma yaparak “İçinizden, Bağrınızdan Kopan Suzan Kızınıza, Bacınıza, Kardeşinize Destek Olmak, Onu Ankara Ya Vekiliniz Olarak Göndermek İçin Buraya Gelerek Beni Mutlu Ettiğiniz, Onurlandırdığınız İçin Hepinize Teşekkürlerimi Ve Minnetlerimi Sunuyorum.”dedi
Kendiside Payas lı olan Suzan Şahin yaptığı konuşmada daha sonra şunları söyledi:
“Evet, Sizin Suzanınız, Beraber Büyüdüğünüz, Büyümesine Emek Verdiğiniz, Beraber Yürüyüp Oynadığınız, Beraber Ağlayıp Beraber Güldüğünüz, Acı Ve Tatlı Günleri Beraber Yaşadığınız Suzanınız Ülkenin Bugünkü Koşullarına İsyan Etti.
Yeter Artık
Tamam, Artık Dedi.
Peki, Siz Ne Diyorsunuz?
Biliyorum Sizde İsyanlardasınız.
İşçi Kardeşlerim Sizler: Asgari Üçretle Yaşamaya Mahküm Edilmeyi, Kaderimiz Bu Deyip Susacak mısınız?
Emekli Abilerim, Amcalarım Ablalarım, Ya Siz: Asgari Ücretin Altına Düşmüş Emekli Maaşlarınıza Kader Buymuş Deyip Susacak mısnız?
Geçimin Tarımla Sağlayan Fasulye Üreticileri, Narenciye Üreticileri, Hayvancılıkla Besicilikle Uğraşan Ağabeylerim Ablalarım; Tarımın Ve Hayvancılığın Bitirilmesine, Et, Süt, Patates İthal Edilmesine Sessiz Mi Kalacaksınız?
Genç Üniversiteli, Liseli Kardeşlerim: Akp İktidarının Yazboz Tahtasına Çevirdiği Eğitim Sisteminin Sizi “Diplomalı İşsiz” Yapmasına Sessiz mi Kalacaksınız? Yurt Yetersizliği, Kredi Yetersizliği, Beslenme Yetersizlikleri İçinde “Yaşam Savaşı” Veren Üniversiteli Arkadaşlar Sizde mi Sessiz Kalacaksınız?
Ve Kadınlarımız; Evde, Tarlada, Fabrikada Alın Terini Ekmeğine Katık Yapan Analar, Bacılar Eşitsizliğe Taciz Ve Tecavüze, Şiddete Sessiz mi Kalacaksınız?
Esnaf Dostlarım Ya Siz: Siftahsız Kepenk Kapatan Yüksek Vergi Ve Prim Yükü Altında “Kamburu Çıkmış” Yükselen Döviz Kurları Karşısında Sermayesi Sıfırlanmış Dostlarım, Bu Düzeninin Sizi Sömürmesine Sessiz mi Kalacaksınız?
Kamu Emekçisi Dostlarım; Liyakat Esasına Dayanmayan Yetersiz Kadrolarla Kamu Yöneten Bu Anlayışa Sessiz Mi Kalacaksınız? Özlük Haklarınızı Vermeyen Bu İktidarın Mensuplarının İki Dudağının Arasından Çıkan Bir Cümle İle İşinize Son Verilmesine, Sürülmenize, Açığa Alınmanıza Sessiz mi Kalacaksınız?
Kısacası Kadını, Erkeği Esnafı, Çiftçisi, Besicisi, Genci, Emeklisi, Çalışanı İşsizi, Tümünüz, Tüm Payas Bu Gidişata Sessiz mi Kalacak?
Yoksa Benim Gibi, Kızınız Suzan Şahin Gibi Bu Düzene Dur Mu Diyeceksiniz, Tamam Artık Yeter mi Diyeceksiniz?
Bana Nefes Verin,
Partime Destek Verin,
Milletin Adamı,
Yerli Ve Milli Evladı Muharrem İnceye Oy Verin.
Ankara da Parlemento da Çankaya da Sesiniz Olalım.
Nefes Sizden, Ses Benden
Ne Kadar Çok Nefes Verirseniz Sesimiz O Kadar Gür Çıkacak.
Biz Kazanacağız.
Siz Kazanacaksınız.
Atatürk Ün Kurduğu Cumhuriyet Kazanacak.
Türkiye Kazanacak.
Ve Hep Birlikte Güzel Günler Göreceğiz
Ülkeye Huzur Getireceğiz
Barışacağız Üretip Büyüyeceğiz
Kazandıklarımızı Hakça Bölüşeceğiz
Çağdaş Akıl Ve Bilimden Yana Eğitimi Tesis Edeceğiz
Refah Seviyemizi Yükselterek İşsizliğe Son Vereceğiz
Inanın Güzel Günler Yakın.
Haydi, Payas Hep Birlikte Haksızlığa, Adaletsizliğe, Vurguna, Talana, Hukuksuzluğa Kısacası Yanlış Olan Her Şeye;
Yeter Artık
Tamam, Artık Diyelim.

Bu haber 311 kez okundu.
Ekonomi - 13:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

YAZARLARIMIZ

HABER LİSTESİ

 • 01
  KISITLAMALAR KOMPLE KALKIYOR MU?
  Kabine toplantısının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan kısıtlamalarla ilgili 1 Temmuz’u işaret etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan “(1 Temmuz itibarıyla) Kamu kurum ve kuruluşlarında normal mesai düzenine geçiliyor. (Kovid-19 tedbirleri) Şehirler arası seyahat kısıtlamalarıyla şehir içi toplu taşıma araçlarındaki sınırlamalar sona eriyor. 1 Temmuz’da başlamak üzere sokağa çıkma kısıtlamalarını tümüyle kaldırıyoruz. Müzikle ilgili […]


 • 02
  TONAJDAN KAÇMAZ
  Traktörün gösterge paneline gizlenen, 24 plaka halinde 4 kilo 846 gram toz esrar, narkotik köpeği ‘Tonaj’ ile ele geçirilirken, 4 kişi gözaltına alındı. Altınözü Jandarma Komutanlığı ekipleri, Hacıpaşa Mahallesi’nde askeri yasak bölgede seyir halindeki traktör ile uyuşturucu madde taşınacağı bilgisini aldı. Bunun üzerine ‘Tonaj’ isimli narkotik köpeğinin de kullanıldığı operasyon düzenlendi. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Hacıpaşa Piyade Hudut Karakolu Komutanlığı […]


 • 03
  ANTAKYA ŞAHLANIYOR, İSKENDERUN MAHZUN
  Hatay Valisi Rahmi Doğan, Valilik koordinesinde gerçekleşen, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Antakya İhtisas Mobilyacılar Sanayi Sitesi arasında düzenlenen “Antakya Mobilyacılıkta Şahlanıyor” mesleki eğitim iş birliği protokolünü imzaladı. Antakya Abdurrahman Melek Toplantı Salonunda Vali Doğan başkanlığında, mobilyacılık meslek dalında nitelikli insan gücünün yetiştirilebilmesi amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Antakya Mobilyacılar İhtisas Sanayi Sitesi arasında “Antakya Mobilyacılıkta Şahlanıyor” mesleki […]


 • 04
  AVM’DE AŞI KUYRUĞU
  Hatay İl Sağlık Müdürlüğü, Covid-19 Pandemi sürecinde alınan tedbirlerin yanı sıra vaka sayısının daha da aşağılara çekilmesi için yürütülen, hastaneler ile aile hekimlerinin aşılama çalışmalarını oluşturduğu mobil aşı ekipleriyle sahaya taşıdı. Hatay’da yeterli miktarda aşı tedarikiyle oluşturulan mobil aşı ekipleri Üretimin aksamaması için Organize Sanayi Bölgelerindeki işçilerden sonra AVM’lere kadar yayılarak, vatandaşın aşılanmasını hızla sürdürüyor. […]


 • 05
  BABALAR GÜNÜNDE ANNESİNİ KAYBETTİ
  Uzun Süre kentimizde Kaymakamlık Dernekler masasında başarı ile görev yapan, şu An Dörtyol Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürlüğü görevini sürdüren Yüksel Dönmez’in Annesi Zeynep Dönmez hayatını kaybetti. Merhume Zeynep Dönmez, yarın öğle namazına müteakip Şekere Köyü mezarlığına defin edilecek. Babalar günü gibi önemli bir günde annesini kaybetmenin acısını yaşayan Yüksel Dönmeze sabır ve başsağlığı dileriz.